14:29, 3 листопада 2021 р.
1У лікарнях Слов'янська задіяні всі кисневі концентратори - де шукати
Скільки у Слов'янську є кисневих концентраторів, і як їх можна знайти поза лікарнею.
Останнім часом у соцмережах часто можна зустріти оголошення із проханнями знайти кисневі концентратори для родичів, для яких немає місць у лікарнях. Через це сайт 6262.com.ua вирішив дізнатися, скільки у Слов'янську зараз є кисневих концентраторів, та чи можна їх знайти поза межами медзакладів.
У лікарнях Слов'янська задіяні 95 кисневих концентраторів
На пресконференції 2 листопада начальниця міського відділу охорони здоров'я Олена Джим розповіла, що наразі задіяні усі концентратори, які є в міських лікарнях - загалом їх 95. Стільки ж розгорнуто ковідних ліжок.
Також працюють всі апарати штучної вентиляції легенів. Вони задіяні в палаті інтенсивної терапії, яка розгорнута в інфекційному відділенні. Ця палата розрахована на шість ліжок, там працюють анестезіологи та реаніматологи. Олена Джим зазначила, що за потреби будуть ще залучати апарати ШВЛ.
Вона зазначила, що проблема з киснем є не тільки у Слов'янську, а у державі:
"Усі, мабуть, чули, що закуповується кисень у Польщі. А заводи, які виробляли кисень (прим. в Україні), на ремонті. Наразі починає вирішуватися ця проблема, заправляються кисневі балони, кисневі станції "
Очільниця каже, що не проблема розмістити кисневий концентратор вдома, але треба постійно моніторити стан здоров'я пацієнта, який ним користується. Коли справа вже стосується апарату ШВЛ, то його вже точно не можна підключити у домашніх умовах без лікаря.
Концентратор можна знайти поза лікарнями
Ми також поспілкувалися з мешканцем Слов'янська, який нещодавно шукав кисневий концентратор для свого родича. Засновник техно-вечірок Shum.rave Євген Скрипник кинув клич у Facebook, що потрібен апарат для батька.
Знайти апарат вдалося того ж дня, коли було опубліковане оголошення. До вечора його вже привезли та під'єднали відповідні спеціалісти. Тоді Євген знаходився у Києві, а батько - у Слов'янську.
Євген каже, що знайти концентратор можна у фондах та благодійних організаціях. Підключити його не складно - увімкнути в розетку, натиснути необхідні кнопки, одягти на обличчя маску та датчик на палець. Далі треба перевіряти, чи коректно працює концентратор, а також контролювати рівень сатурації пацієнта.
Де шукати концентратори
В Україні є благодійні організації, які допомагають людям знайти кисневі концентратори. Одна з таких - благодійний фонд СВОЇ. Взагалі сфери діяльності фонду - паліативна допомога, доросла онкологія та респіраторна підтримка.
Ще таку допомогу надає громадська організація "Ініціатива Е+". Вона надає гуманітарну благодійну допомогу потребуючим з 2014 року. Зараз вона допомагає кисневими концентраторами, але є декілька умов через великий попит:
А можна й просто замовити апарат в інтернеті. Його вартість починається в середньому від 8 тис. грн. Ціна залежить від об'єму. Так, є апарати на 1-5 літрів. Є концентратори на 8-10 літрів - вони, відповідно, коштують більше. Якщо вірити інформації від виробників, на вартість впливає те, наскільки апарат об'ємний та гучний, який рівень сатурації він підтримує.
Ще більше корисного дізнавайтеся у нашій Viber спільноті
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:04
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі