16:28, 16 вересня 2021 р.
Як у Слов’янську складають іспити з державної мови
З 19 липня 2021 року в Україні розпочалось проведення іспитів на рівень знання української мови для державних службовців та охочих здобути громадянство.
Іспити на знання української мови, як державної, проводить Національна комісія зі стандартів державної мови. У кожному місці є спеціальні пункти, де люди можуть скласти іспит. У Слов’янську це Центральна бібліотека ім. Михайла Петренка.
Читайте: Центральна бібліотека Слов’янська закрилася на карантин
Наразі для вступу на державну службу ці іспити є обов’язковими. Якщо ж чиновник зараз не подається на конкурс, то йому не потрібно підтверджувати володіння державною мовою.
Журналісти сайту міста Слов’янська 6262.com.ua вирішили поцікавитися про те, як проходить тестування на знання державної мови у місті.
Віктор Мицько - виконуючий обов’язки директора ЗОШ№11 у Слов’янську. Для того, щоб взяти участь у конкурсі на посаду директора сертифікат про рівень володіння державною мовою йому буде необхідний, тому чоловік вирішив заздалегідь скласти іспит. Окрім того, сертифікат на знання державної мови безстроковий, так що може знадобитися і надалі.
Для того, щоб скласти іспит, треба онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів). У Віктора це був Слов’янськ.
Очікувати запрошення довелося довгенько - близько 3 тижнів. Як розповів Віктор Мицько, це сталося через те, що кількість людей, яка одночасно складає іспити на сайті, обмежена.
У назначений час чоловік прибув до місця складання іспиту. У бібліотеці саме у цьому відділі працює 4 комп’ютери, тому одночасно працювати можуть 4 людини. За тим, як складають тести, стежить спеціальний інструктор. Він же і пояснює, що і як треба робити.
Іспит на знання державної мови складається з двох етапів.
1. Тестування. На виконання 29 завдань тестів дається 20 хвилин (раніше було 2 години і кількість тестів більша). Цього, зізнається Віктор, малувато. Особливо для тих, у кого українська мова не є рідною.
Завдання були не важкі. Хоча обмежена кількість часу на виконання створює свої складнощі. На одне завдання дається менше хвилини. У тестах закладені теми з культури мови, письма і читання.
2. Монолог. Людині дається дві теми. Вона має обрати одну, включити камеру і на запис розказує протягом 5 хвилин обраний монолог.
Результат тестів визначають одразу. Оцінка за монолог приходять трохи пізніше.
Для того, щоб влаштуватися на держслужбу, людина має набрати від 70% правильних відповідей. Оцінювання відбувається по рівнях.
Відповідно до глобальної шкали Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти встановлено такі рівні володіння державною мовою:
початковий рівень першого ступеня (A1);
початковий рівень другого ступеня (A2);
середній рівень першого ступеня (B1);
середній рівень другого ступеня (B2);
рівень вільного володіння першого ступеня (C1);
рівень вільного володіння другого ступеня (C2).
Як розказав Віктор Мицько, іспит значно легше ніж ЗНО з української мови. Чоловік мав змогу порівняти, адже кожен рік перевіряє себе у ЗНО, проходячи завдання вже після того, як вони з’являються у вільному доступі.
У мережі наразі навіть є пробний іспит, який допоможе людині зорієнтуватся у майбутніх завданнях і тестах. Пройти його можна за посиланням.
Сертифікати про рівень володіння державною мовою зберігаються у реєстрі. Перейшовши на сайт, у пошуку можна ввести прізвище людини і побачити, чи складала вона іспит і який результат отримала:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:32
Вчора
15:08
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
15:32, 21 грудня
12:39, 16 грудня
10:19, 19 грудня
live comments feed...
Коментарі