Стаття
18:23, 18 серпня 2021 р.
З лікарень Слов’янська звільнять 52 людини через реорганізацію
Стаття
Медична сфера для Слов’янська зараз є “болючим питанням”. Сайт 6262.com.ua зібрав коментарі про те, чому так сталося і що це означає.
Вже протягом кількох місяців у Слов’янську не вщухають тривожні розмови навколо місцевої медицини. Говорять про закриття лікарень, звільнення медпрацівників, ще й зарплати затримують.
Читайте: "Мы вам немножко позже заплатим" - чому медики Слов'янська працюють безкоштовно
То кого ж звільнятимуть з лікарень Слов’янська і чому? Про це ми дізналися під час пресконференції 16 серпня від голови Слов’янської ВЦА Вадима Ляха та директорів місцевих медзакладів.
З лікарень Слов’янська звільнять 52 людини - голова ВЦА
Станом на 1 липня 2021 року у міських закладах охорони здоров’я працює 1561 людина, з них 282 лікаря, 600 людей середнього медперсоналу, 679 людей молодшого медперсоналу та інших.
Щоб оптимізувати медзаклади та привести у відповідність фінансування, звільнять частину працівників, скорочують штатний розпис на 148 ставок. Тобто скоротять 52 людини, з них семеро медсестер.
“Дійсно, ще будуть скорочення працівників. Ніхто не прокидається з думкою: як би кого скоротити. Це дуже болюче питання, адже люди працюють вже не один рік. Наше завдання - зберегти медичні послуги у повному обсязі, але для цього доводиться оптимізувати систему. Це непопулярні рішення, ми їх відкладали як могли”
З 1 серпня на роботу у місцеві лікарні прийняли шістьох лікарів молодих спеціалістів та 27 інтернів. Але потреба у молодих лікарях все одно залишається актуальною - не вистачає неврологів, лікарів приймального відділення, хірургів, терапевтів, рентгенологів, педіатрів, ендокринологів.
Лікарні профінансували на 150 млн. 100 тис. грн., з них 111 млн. грн. - це кошти Національної служби здоров’я України, 32 млн. грн. - це міський бюджет. Платні послуги - це 5,9 млн. грн. Вадим Лях наголосив, що у місцевого бюджету немає можливості фінансувати всі потреби медицини.
Клінічна лікарня (колишня “Леніна”)
У міській клінічній лікарні скорочують 68 ставок, тобто 22 людини: два кухаря, чотири медсестри, три бухгалтера, три охоронця, шестеро людей молодшого медперсоналу та інших. Під іншими маються на увазі ліфтери, електрики та спеціальності, не пов’язані з медициною.
Директор лікарні Володимир Степанов каже, що крім цього прибрали надбавки за розширення зони обслуговування - у когось це 50%, у когось - 25%. За його словами, до кінця 2021 року такі дії допоможуть заощадити 1 млн. 300 тис. грн.
Є вірогідність, що скорочення персоналу продовжиться далі. Але залишається межа такого скорочення, після якої настає руйнування структури лікарні.
Лікарня №1 (вул. Василівська)
У міській лікарні №1 скорочують 69 ставок, тобто 17 людей (три медсестри, вісім людей молодшого персоналу, одну сестру-господину, електрика та інших). Серед звільнених трьох людей вже працевлаштували.
Директор лікарні Володимир Іваненко каже, що планували звільнити 20 людей. Але це могло б призвести до того, що лікарня не змогла б повноцінно працювати.
До кінця року економія по фонду зарплати - 1,5 млн. грн.
З трьох відділень цілодобової допомоги зробили два, замість двох чергових бригад зробили одну і таким чином заощадили.
Також оптимізація торкнеться профоглядів - їх планують проводити у поліклініках за електронними напрямками сімейних лікарів. У такому випадку НСЗУ оплачуватиме профогляди.
Якщо лікарня №1 отримає фінансування від НСЗУ за додатковою угодою, то дефіциту по зарплаті у серпні не буде. Що буде у вересні після оптимізації - час покаже.
Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД)
Директор Центру Сергій Агапов розповів, що медзаклад був реформований ще у 2018 році, тоді ж у центра сформувалися відносини з НСЗУ. Ніяке скорочення тут зараз не проводиться, але є потреба у сімейних лікарях.
За останній рік з ЦПМСД звільнилося вісім сімейних лікарів, з яких тільки один був працездатного віку. Решта - це літні люди. Через це у деяких амбулаторіях люди не можуть укласти декларацію з лікарем, центр отримує менше коштів від НСЗУ.
Стоматологічна поліклініка
У міській стоматології скорочують 11 ставок або 13 людей (три людини молодшого персоналу, два зубних техніка, інші).
Заборгованості по зарплаті у поліклініці немає. Медпрацівники тут можуть скорочуватися тому, що не виконують фінансовий план, тобто до них не звертаються пацієнти.
Місто допомагає поліклініці сплачувати за комунальні послуги та фінансує лікування пацієнтів з пільгових категорій.
Обласна дитяча лікарня
Дитяча лікарня обслуговує близько 200 тисяч дітей Донецької області. Про це розповіла Наталія Коваленко, головна спеціалістка відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям обласного департаменту охорони здоров'я.
Читайте: Не тільки шкірвендиспансер - які медзаклади можуть реорганізувати у Слов'янську
НСЗУ фінансує три пакети лікарні - стаціонарна допомога, амбулаторна допомога, хірургічні операції у стаціонарі. У 2021 році витрати на зарплату склали близько 3,5 млн. грн. Але фінансування зменшилося через коронавірус, тому є труднощі. Лікарня планує укласти зі службою ще шість договорів на додаткові послуги.
У дитячій лікарні скорочують вільні ставки, а також 34 людини (серед них немає жодного лікаря). Усього тут працює 289 людей, з них тільки 25 лікарів. У 2021 році сюди прийшло 12 інтернів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:20
Вчора
19:10
Вчора
16:24
Вчора
16:08
Вчора
15:32
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
00:00, 12 січня 2016 р.
11:31, 10 січня
live comments feed...
Коментарі