• Головна
  • Походження та еволюція браслетів
Реклама
15:35, 12 серпня 2021 р.

Походження та еволюція браслетів

Реклама

Купити браслет - мабуть, одна з найпростіших справ нашого часу. Різноманітність стилів, матеріалів, цінових категорій і дизайнерських рішень дозволяють підібрати підходящий варіант для кожного покупця. Дивлячись на асортимент ювелірних магазинів, навіть складно уявити, що цей вид аксесуарів не завжди був затребуваним, переживаючи перепади від піку популярності до забуття та назад.

Взагалі їх первісна роль, як і в випадку з іншими прикрасами, була зовсім не декоративна. Основне завдання відводилося захисними властивостям оберегів - допомоги в боротьбі за виживання в непростому стародавньому світі й охорони від злих духів. Одні з найдавніших екземплярів - з бивнів мамонтів - датуються епохою палеоліту. При пізньому неоліті люди навчилися робити прикраси з просвердлених каменів, а можливості бронзового століття подарували людству метал, який, звичайно ж, стали використовувати, в тому числі і для виготовлення браслетів. Але в цілому в хід йшли будь-які підручні матеріали: ікла тварин, кістки, морські раковини, пташине пір'я, кора дерев, мінерали, насіння рослин і багато іншого. До речі, ці традиції дожили до наших днів у деяких корінних народів Африки.

З появою бронзи, срібла та золота вироби придбали ще й естетичний характер. Причому мода прикрашати зап'ястя та щиколотки була найбільш актуальна в регіонах з жарким типом клімату - цьому чимало сприяв і одяг, що оголює руки. Підтвердження цьому ми може побачити на фресках Стародавнього Єгипту або серед скарбів, виявлених при розкопках у гробницях фараонів.

У Давній Русі ще з VI століття використовувалися спеціальні наручи. Причому з ними все досить неоднозначно. Багато джерел вказують на те, що це переважно браслет для чоловіка, проте знаходять їх в основному на місцях жіночих поховань.

Що стосується Європи, то тут браслети завоювали інтерес придворних, проте ненадовго: манірна середньовічна мода з довгими рукавами зробила носіння цих аксесуарів недоцільним. Популярність повернулася до них лише з розквітом Ренесансу. Цьому посприяли менш суворі тренди в одязі та розкопки в Помпеях, про що свідчать античні мотиви виробів. Тоді ж в обробці стали активно використовуватися дорогоцінні й напівкоштовні камені. Звичайно, це було доступно тільки особам привілейованого стану, громадяни рангом нижче носили гладкі прикраси з золота, а прості люди задовольнялися литими мідними екземплярами. У XIX столітті з'явився ще один різновид звичної речі - сентименти. Вони були виконані у вигляді медальйона і оснащувалися гравіюванням портрета близької людини.

В індійській культурі браслети отримали статус шлюбного атрибута та символізують непорушність і цілісність подружнього союзу. Причому є варіанти, якими прикрашають дівчину перед вступом до шлюбу і ті, які носять всю вагітність і знімають лише з настанням пологів як символ позбавлення від тягаря.

Що ж стосується сучасності, зараз особливим попитом користується опція замовити браслет з додатковими шарміками, підвісками та гравіюванням. Вони дозволяють створити емоційний портрет власника, подарувати особливий презент із зашифрованим визнанням в почуттях або мотиваційним повідомленням, нагадуванням про значимі події та дати. Або ж можна таким чином спорудити власний «комплект бажань». Напевно Ви чули про Дошку бажань – психологічний прийом візуалізації бажаного. Тут діє той же принцип – тільки зображення того, що Ви хочете досягти потрібно розмістити не на видному місці, а на прикрасі. Постійна концентрація на цих об'єктах і сприйняття їх як вже збулася допомагають притягувати виконання мрії на енергетичному рівні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...