11:50, 5 травня 2021 р.
Поминальні дні після Великодня: точні дати і традиції
Тиждень після Великодня називається Світлим. Наприкінці Світлого тижня на неділю проводять Проводи, Гробки або Радоницю - день поминання померлих рідних і близьких.
Читайте: Тиждень після Великодня. Що можна, а що заборонено робити
На дев'ятий день після Воскресіння Христового православні відзначають Радоницю. Оскільки Великдень – перехідне свято, то і Радониця щорічно припадає на різні дні. Однак завжди цей день – вівторок.
Цього року поминальна неділя припала на 9 травня, а Радониця - на 11 травня.
Читайте: Коли після Великодня йдуть на кладовище поминати родичів
Радониця - що це
Радониця – це день поминання покійних, який припадає на великодній період. У цей день можна і треба помолитися за своїх померлих близьких у храмі, а також сходити на цвинтар і навести порядок на могилках.
Хоча Радониця і є поминальним днем, сумувати і впадати в зневіру у цей час не варто. Вважається, що слово "Радониця" походить не тільки від слова "рід", але і від "радість". Важливо пам'ятати: хоча близькі і покинули наш світ, вони тепер перебувають у вічному, кращому світі.
У народі поминальне свято Радониця отримало й інші назви – Гробки, Проводи, Червона гірка.
Традиція поминальних днів
У поминальні дні віруючі традиційно відвідують храм, ставлять свічки, моляться про заспокоєння душ покійних, замовляють молебень за упокій, залишають продукти на помин душі.
Також у ці дні прийнято відвідати могили на кладовищі, понести квіти і вінки, роздати милостиню, цукерки та паски на помин душі померлих. А вдома готують поминальний обід і збираються всією сім'єю, щоб пом'янути померлих.
Щорічно на Великдень потік людей прямує у храми і на кладовища, однак в умовах коронавірусу важливо дотримуватися всіх запобіжних заходів, уникати масового скупчення людей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі