
10:06, 13 квітня 2021 р.
Цілителі й ворожки, телефонне та інтернет-шахрайство. Найпоширеніші шахрайські схеми у Слов’янську

Попри значну профілактично-роз’яснювальну кампанію та регулярні попередження з боку поліції, громадяни продовжують ставати жертвами шахраїв. Докладніше про нюанси шахрайської діяльності та як вберегтися від дій аферистів читайте далі.
Телефонні шахрайства (SMS про виграш автомобіля чи грошей і необхідність сплати комісійних).
Останнім часом широку популярність отримали смс-розсилки з повідомленнями про виграш автомобіля або грошей. Для отримання «виграшу» зловмисники зазвичай просять перевести на електронні рахунки певну суму грошей, мотивуючи це необхідністю сплати різних податків, транспортних витрат і т.п. Після отримання грошових коштів вони перестають виходити на зв'язок або просять перевести додаткові суми на оформлення виграшу.
Інтернет-шахрайства (купівля-продаж товарів через Інтернет).
Громадяни намагалися придбати/продати через інтернет дитячі речі, гаджети, побутові прилади, меблі тощо. Суми збитків від шахрайства становили від декількох сотень гривень до сотень тисяч гривень.
Інтернет-шахрайства будуються на вигідних умовах та терміновому продажу речей. Щоб отримати товар «за зниженою ціною», покупець повинен перерахувати усю суму, або значний відсоток від вартості.
Схема виглядає наступним чином: після погодження з продавцем/покупцем умов купівлі-продажу, потерпілі перераховують «партнеру» гроші. Після їх отримання віртуальний партнер класично обриває зв'язок.
Шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду, паролів та зняття з неї коштів).
Здається, навіть дитина знає: коли телефонує невідомий номер, найчастіше, прихований, а звідти хтось представляється співробітником служби безпеки банку, потрібно одразу класти слухавку. Але, на жаль, цей вид шахрайства залишається у ТОП-найпопулярніших на самій його верхівці, бо люди продовжують повідомляти незнайомцям дані своєї банківської картки.
«Вашу картку заблоковано», «Банк проводить розширення вашої кредитної лінії», «Пропонуємо подвійний захист вашої картки» - будь-який дзвінок або смс з пропозиціями «від вашого банку» може виявитися пасткою шахраїв.
Передані паролі з смс-повідомлень, три «завітні» цифри на зворотному боці банківської картки та інші персональні дані люди самі повідомляють незнайомцям, що телефонують, а згодом з їхнього рахунку зникали всі заощадження. Нерідко вже потім, розповідаючи поліцейському, як все відбувалося, люди й самі не розуміють, як змогли передати дані комусь з смс, де чітко прописано: співробітник банку ніколи не запитує паролі, нікому не повідомляйте цей пароль. Не розуміють, як могли по суті самі віддати свої гроші, коли неодноразово чули поліцейські застереження про шахрайські схеми.
Псевдо-працівники (аферисти представляються соцпрацівниками, поліцейськими тощо).
Аферисти часто представляються соціальними працівниками і під приводом надання допомоги проникають до помешкання. Поки господар на щось відволікається, аферист нишпорить в оселі, забираючи все, що має якусь цінність.
Буває, що шахраї представляються правоохоронцями. Схема проста – невідомий телефонує вночі до жертви, навмання каже, що її син / донька / близька людина скоїла злочин, та аби вона уникнула покарання, потрібні гроші. Розгублені люди, замість того, аби зателефонувати родичу, домовляються з незнайомцями та передають їм гроші.
Цілителі й ворожки: ворожіння, зняття порчі.
Що кажуть шахраї, щоб їх пустили в будинок? Що пропонують аферисти? Що насправді їх цікавить? Як правило аферисти діють в парі за заздалегідь відпрацьованою схемою: один відволікає жертву, а інший фігурант забирає цінні речі та гроші. В помешкання довірливих громадян вони потрапляють під різними приводами.
Щоб захиститися, важливо розпізнати загрозу заздалегідь. Ось що зазвичай говорять шахраї: на вас порча, тільки сьогодні ви зможете придбати товар зі знижкою, можемо освятити вам квартиру, обмін грошей.
Поліція закликає мешканців бути пильними. Та ні в якому разі:
- не довіряти нічним дзвінками від «правоохоронців» з вимогою викупу;
- нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код,СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний;
- не здійснювати покупок у неперевірених інтернет-магазинах;
- не довіряти оголошенням у глобальній мережі про великі знижки, дешевий розпродаж товарів, акціях;
- не вірити повідомленням про виграш в акціях, в яких навіть не брали участі;
- не впускати у свій дім незнайомців;
- не довіряти невідомим добродіям, які пропонують обміняти гроші чи видати продукти харчування;
- не вірити «лікарям» та «цілителям», які, користуючись чужою бідою, виманюють останні гроші.
Краматорське районне управління поліції
Донецької області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:04, 5 квітня
14:04, 5 квітня
00:00, 12 січня 2016 р.
14:04, 5 квітня
14:04, 5 квітня
live comments feed...
Коментарі