• Головна
  • Рік карантину в Україні. Що змінилося
Стаття
12:31, 12 березня 2021 р.

Рік карантину в Україні. Що змінилося

Стаття
Рік карантину в Україні. Що змінилося

12 березня 2021 року в Україні річниця початку карантину через пандемію коронавірусу. Що змінилося в країні за цей період.

Сьогодні наш традиційний щоденник карантину буде дещо незвичайним - цього разу ми спробуємо стисло підбити підсумки карантину, який вже 365 днів триває в Україні.

3 березня в Україні була річниця першого випадку коронавірусної хворобиВіктор Ляшко, який тоді був заступником міністра охорони здоров'я, заявив на брифінгу, що в Чернівецькій області підтвердили перший випадок зараження коронавірусом

З 12 березня 2020 року у школах, дошкільних та позашкільних закладах призупиняли навчальний процес, школірі та студенти тоді уперше спробували дистанційне навчання на постійній основі. Було ухвалено рішення про перенесення дат проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

Такі заходи застосовуються відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 11 березня 2020 р. N211. 

Були скасовані концерти та виступи, заборонені масові заходи та розваги. Закривалися усі заклади, окрім аптек, магазинів продуктів, побутової хімії та зоотоварів. Також були скасовані рейси міжміського та міжрегіонального транспорту, скасували авіаперельоти. Для України це були безпрецедентні заходи.

У Донецькій області перший випадок коронавірусубув зафіксований 18 березня у 52-річного жителя Маріуполя, який повернувся із Єгипту. До Слов'янська ж коронавірус дістався не одразу - першого хворого виявили 13 квітня. Тоді 56-річний чоловік прибув з Латвії. 

На початку карантину людей, в яких виявляли ознаки COVID-19, відвозили до Костянтинівської інфекційної лікарні. Щодо Слов'янську, то тут лише у жовтні 2020 року хворих на коронавірус перестали транспортувати в інше місто, бо розгорнули для них ліжкомісця в інфекційному відділенні.

Потім від жорсткого локдауну Україна перейшла до адаптивного карантину із розподілом областей на карантинні зони. Це відбулося у травні. Розподіл почали робити по кольорах: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, відповідно неї червоний - найвищий рівень небезпеки, зелений - найбезпечніша зона.

14 листопада в Україні рішенням Кабміну ввели карантин вихідного дняз 00:00 суботи до 00:00 понеділка У цей час працювали виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Заклади громадського харчування працювали тільки на винос, а ТРЦ будуть закриті. 3 грудня країна знову перейшли до карантинних обмежень "помаранчевого" рівня. Уряд та МОЗ зазначали про позитивний ефект від карантину вихідного дня.

Другий локдаун в Україні оголосили 8 січня 2021 року, і тривав він до 25 січня. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що січневий локдаун себе повністю виправдав. За його словами, ситуація із захворюваності стабілізувалась і ми побачили зниження її рівня. Степанов зауважив, що знизилась кількість людей, які були госпіталізовані. 

23 лютого 2021 року Україна отримала першу партію індійської вакцини проти коронавірусуOxford/AstraZeneca (CoviShield). Наступного ж дня перше щеплення отримав лікар-реаніматолог з Черкащини.

На початку березня 2021 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції заявив, що в країні почалася третя хвиля епідемії. Ось що він сказав: "Якщо ситуація буде погіршуватись, то мабуть у нас не буде іншого виходу, ніж запровадження жорсткого карантину такого типу, який ми уже переживали".

До Слов'янська вакцинація дісталася 11 березняБлизько 50 лікарів отримали вакцинацію. Усі вони працюють з хворими на коронавірус. А тим часом в Україні зареєстрували до використання вакцину від коронавірусу CoronaVac китайського виробника Sinovac Biotech.

Станом на ранок 12 березня в Україні за останню добу виявили 12 946 нових випадків коронавірусної хвороби та 4630 випадків одужання. За весь час пандемії в країні підтверджено 1 млн. 438 тис. випадків COVID-19, з низ 1 млн. 214 тис. - одужання та 27 915 - летальні випадки.

У Донецькій області за весь період виявили 49 231 випадок хвороби, з яких 44 787 - завершилися одужанням, а 1108 - летально.

Як скороо Україні зможе повністю подолати коронавірус - наразі невідомо. Але світ швидко змінюється, і ми були змушені звикнути та пристосуватися до життя в умовах постійного карантину.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #карантин #коронавірус #COVID-19 #коронавірус у Слов'янську #пандемія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

ТОП новини
Про ситуацію у Слов’янську та чому було прийнято рішення про евакуацію архівів і комунальної техніки - Вадим Лях в інтерв’ю
НОВИНИ
Постраждала від обстрілів Марія Васильченко з Словʼянська отримала безкоштовну допомогу через проєкт “(Не) До краси”
НОВИНИ
Яка ситуація з ремонтом водогону на Донеччині та чи є загроза воді у Слов’янську, Краматорську та Дружківці
НОВИНИ
Ворог обстріляв міста Дружківка, Костянтинівка, Покровськ. Хроніка великої війни: 23 грудня
НОВИНИ
Оголошення
live comments feed...