11:10, 18 лютого 2021 р.
18 лютого - початок кривавого протистояння Революції Гідності
18 - 21 лютого у Києві були найжорсткіші протистояння між силовиками та учасниками Євромайдану, які називають завершальним етапом "Революції гідності". Результатом стала втеча з країни Віктора Януковича та частини його оточення.
18 лютого учасники Євромайдану організовано вирушили до Верховної Ради, де депутати мали б розглядати зміни до Конституції щодо обмеження повноважень президента. Цей "мирний наступ" Євромайдану став початком кривавих та найбільш драматичних сутичок завершального етапу Революції Гідності.
В урядовому кварталі протестувальників уже чекали бійці "Беркуту", загони Внутрішніх військ та озброєні "тітушки". На розі вулиць Грушевського та Кріпосного валу учасники демонстрації штурмували міліцейські автомобілі, що перегороджували шлях колоні, таким чином подолавши кордон внутрішніх військ. На вулиці Шовковичній проти демонстрантів бійці спецпідрозділу "Беркут" застосували спецзасоби: світлошумові гранати та помпові рушниці Форт-500Т, зокрема силовики піднялись на дах будинку по вул. Інституцькій 17/5 і звідти кидали шумові гранати та стріляли з рушниці. З боку майданівців у бік правоохоронців полетіло каміння та петарди, крім того, протестувальники підпалили дві вантажівки КАМАЗ, що блокували проїжджу частину - пишуть в Depo.ua
Від початку зіткнень цього дня "тітушки" у масках і з битами відкинули "майданіців". Є свідчення, що вони застосовували вогнепальну зброю.
Вже ввечері силовики змогли витіснити протестувальників з урядового кварталу вглиб Майдану, прорвавши барикади на Інститутській. Почався штурм, який влада назвала антитерористичною операцією.
Палали барикади, табір і Будинок профспілок, у якому на той час протестувальники розгорнули госпіталь.
В результаті зіткнень на Майдані та навколо нього 18 лютого загинуло 18 активістів, 500 - були поранені.
Всю ніч на 19 лютого тривало протистояння на Майдані. Однак зранку до протестувальників прибуло підкріплення з регіонів і їм вдалося повернути позиції по периметру Майдану Незалежності.
Після штурму лідери опозиції вчергове ходили на переговори до на той час ще президента Віктора Януковича. А по завершенню зустрічі повідомили, що штурму Майдану більше не буде - домовилися про перемир'я. Але все це виявилося лише словами.
За офіційними даними, у ніч з 18 на 19 лютого загинуло 17 "майданівців", понад 200 - були поранені. Активісти спільноти ЄвромайданSOS заявили про десятки зниклих, з якими рідні чи знайомі втратили зв'язок 18-19 лютого після сутичок з силовиками.
20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:12
Вчора
18:37
Вчора
17:11
Вчора
16:13
Вчора
14:08
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
12:20, 13 січня
15
09:24, 7 січня
live comments feed...
Коментарі