• Головна
  • Що таке новорічна хандра та чи варто з нею боротися
Новина
11:12, 3 січня 2021 р.

Що таке новорічна хандра та чи варто з нею боротися

Новина
Що таке новорічна хандра та чи варто з нею боротися

Бува так, що новорічна метушня не приносить радості, прикрашене ялинками та вогниками місто пропливає перед очима розмитою плямою, та й взагалі не хочеться ніякого новорічного свята.

Так звана новорічна хандра чи меланхолія виникає, здавалося б, нізвідки. Але раптом люди усвідомлюють, що не хочуть підготовки до Нового року, не хочуть свята, імбирних пряників, навіть подарунків не хочуть. Чому ж так трапляється і чи варто з цим станом боротися?

Причин для цього може бути декілька

По-перше, накопичена втома за рік та за місяць перед новорічними святами. Зазвичай час підготовки до зимових свят співпадає із закриттям дедлайнів, здачею звітів, з екзаменами та сесією. Роботу необхідно поєднувати з хатніми справами та новорічною метушнею. Бо людина, як істота соціальна, не може не піддатися впливу суспільства.

По-друге, не справдилися очікування року, що добігає кінця, не вдалося реалізувати усі плани, завершити усі робочі чи творчі проєкти. Від цього стає сумно безпосередньо 31 грудня.

По-третє, уявлення про ідеальне святкування Нового року не співпадає з реальністю. Або зірвалися плани, не вдалося влаштувати заплановане свято або провести новий рік так, як хотілося.

Існує також поняття хандри у період довгих вихідних-канікул після Новорічної ночі. Вона виникає у декого через те, що навантаження різко зменшується, усі приготування та робочі моменти залишилися позаду. Тому виникає розгубленість та нерозуміння, куди діти вільний час.

Ще одна причина – порівняння себе з оточенням, себе з персонажами із соцмереж, реальності з намальованою картинкою в інтернеті чи в фільмі/серіалі. Тобто людина вважає, що якщо немає гучної вечірки, ресторану, закордонного відпочинку, то немає і свята.

То чи варто із таким станом боротися?

Звісно, психологи радять боротися, але при цьому утриматися від радикальних методів. Не варто «заливати новорічну нудьгу» великою кількістю алкоголю або «заїдати» її непомірною кількістю смачних страв.

Не рекомендується також у новорічно-різдвяні канікули занурюватись у роботу. Аби тільки не відчувати «порожнечі в душі» та не аналізувати причини суму.

Головний ключ для позбавлення від цього стану, на думку психологів, находиться у свідомості. Тобто усе залежить від сприйняття ситуації.

Один з перших кроків – усвідомити, що ніхто «не влаштує тобі свято, окрім тебе самого». Набридли олів’є та фільм «Один дома»? Приготуй щось інше, не обов’язково дивитися самі тільки фільми на новорічну тематику.

Ще один вихід – влаштувати свято для когось іншого, а не чекати його від когось. Наприклад, купити подарунки для малечі з дитячого будинку або влаштувати «таємного Санту» для когось, кому зараз гірше.

Підчас відпочинку краще повністю або максимально відсторонитися від повсякденних справ та незавершеної роботи. Згадайте про знайомих та друзів, зустрітися з якими у вас в інший час не виникає слушної можливості.

Інший прийом – порефлексувати на тему того, що саме пригнічує. Але тут бажано віднестися до себе, як це роблять уважні батьки – похвалити за успіхи ірозібратися, чому щось не вдалося, як не допустити тих самих помилок у настпному році.

Тож, як кажуть, не можеш змінити ситуацію – зміни ставлення до неї.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Новий рік #свято #новорічні свята #меланхолія #хандра #стрес #втома #депресія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...