LifeStyle
16:19, 8 листопада 2020 р.
Робот-собака в Чорнобилі та ніс-пошуковець вибухівки – що нового сталося у світі технологій
LifeStyle
У галузі технологій та розробок постійно щось відбувається, але ми зібрали п’ятірку найцікавіших подій та новин.
У минулі вихідні ми писали про цікаві товари та пропозиції зі світу технологій, а саме чіп для нігтя, розумну ручку та гаджет від коронавірусу. Що ж, продовжимо розглядати цю тему.
Робот-собака в Чорнобилі
Фото – зі сторінки Державного агентства з управління зоною відчуження у Facebook
У зоні відчуження вперше провели випробування автономного робота Boston Dynamics «SPOT». Випробування проводила Дослідницька група Брістольського університету спільно з фахівцями Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»).
Також під час робіт використовували безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи, датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів. Проводились радіометричні та геофізичні роботи на території двох секторів пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів «Рудий ліс» та на територіях пунктів захоронення радіоактивних відходів «Підлісний» і «Буряківка. Виконані роботи дозволять оновити карти розподілу радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.
Samsung та Xiaomi за кількістю проданих смартфонів обігнали Huawei та Apple
У 2020 році Samsung випередив Huawei за кількістю проданих смартфонів. Продажі Huawei впали на 7% за останні три місяці в порівнянні з попереднім кварталом, і на 24% в порівнянні з аналогічним періодом у минулому році.
У той же час продажі Samsung збільшилися на 47% в порівнянні з липнем-вереснем 2020 року.
Китайський бренд Xiaomi обійшов за продажами Apple і вийшов на третю позицію в списку найбільш популярних виробників смартфонів.
В Америці навчилися розпізнавати коронавірус за кашлем
Дослідники технологічного інституту в штаті Массачусетс розробили штучний інтелект, який може розпізнати коронавірус за кашлем. Навіть якщо перебіг безсимптомний, система розпізнає зміни в диханні. Одна з нейронних мереж штучного інтелекту виявляє звуки, пов’язані з силою голосу. Друга прислухається до емоційного стану. Третя – вимірює зміни в диханні.
Вчені кажуть, що штучний інтелект точний на ранніх етапах хвороби. Для цього інтелект вивчив тисячі зразків кашлю та діалогів. У той же час технологію не можна використовувати для визначення остаточного діагнозу.
Електронній ніс для пошуку вибухівки
Дослідники з компанії Intel та Університету Корнелла навчили нейроморфний чіп Loihi розпізнавати запах 10 небезпечних хімічних речовин, зокрема ацетон, аміак та метан. Вчені припускають, що у майбутньому такі «електронні носи» дозволять роботам виявляти зброю, вибухівку, наркотичні речовини та навіть хвороби. У чіп заклали здатність, яка імітує роботу мозку людей та тварин. Для цього вивчали, як саме змінюються імпульси мозку, коли жива істота відчуває запах.
Віртуальна машина часу
Таку машину часу запустив Google, щоб можна було побачити міста 200 років тому та прослідкувати їх еволюцію. Проєкт r?cityмає слайдер, яким можна обирати рік, та мапу, щоб шукати населений пункт. Поки на мапі є переважно міста США.
Охочі ентузіасти можуть доповнювати таку машину часу інформацією на базі історичних джерел та фотографіями, щоб там відображались міста різних країн. Штучний інтелект їх проаналізує та створить на основі аналізу 3dмодель.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі