• Головна
  • Крейдяні гори у Райгородку. Звідки у наших краях білі терикони
стаття
17:05, 3 листопада 2020 р.
1

Крейдяні гори у Райгородку. Звідки у наших краях білі терикони

стаття
Фото: Олександра Пилипенко

Фото: Олександра Пилипенко

А чи замислювались ви колись, звідки на нашій землі величезні крейдяні терикони? Ви могли їх побачили, проїжджаючи повз Райгородок (Слов’янський район). 

Звідки ж вони з’явились на нашій землі? 

Донеччина відома багатством своїх надр. Тут зосереджена велика кількість корисних копалин. Кар’єри та терикони нерідко зустрічаються на фоні звичайного степового ландшафту. 

Так у селищі міського типу Райгородок височіють білі крейдяні верхівки, які можна розгледіти ще на під’їзді до Слов’янська. Тут з кінця 19 - поч 20 століття розробляють родовище крейди високої якості. Через процес її видобутку тут з’являються білосніжні насипи. Масштабність цього родовища вражала, площа розробки сягала 163 гектари. 

Видобуток крейди був необхідний для виробництва кальцинованої соди. 

Читайте також: "Хімпром" у Слов’янську побудували німці. Історія і розвиток содового виробництва

Найактивніший видобуток крейди тут відбувався у другій половині 20 ст. Від Райгородського родовища до Новосодового заводу у Слов’янську була побудована канатна дорога довжиною у 9 км, яка доставляла сировину. Вагонетки відвозили на вершину терикона пусту породу. 

Довідка

Пуста порода - це гірська порода, що залягає поблизу або в межах корисної копалини, але яка не містить корисної копалини або містить його в малій концентрації. 

Читайте також: В Славянском районе мел на завод доставляли по канатной дороге (фото)

Канатна дорога проходила подекуди приватним сектором, де натягували спеціальну захисну сітку. Залишки конструкції можна ще побачити у Селезнівці (Слов’янський район). 

У 90-х роках видобуток крейди значно знизився, а згодом і зовсім припинився. Канатну дорогу демонтували, а самі терикони стали хіба що цікавим місцем для туристів. Крейдяний кар’єр дійсно захоплює своєю красою. Сюди приїздять задля нових емоцій та оригінальних фотографій. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #гори #крейда #терикони #сода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Атос
3 листопада 2020 р., 19:45
Неправильно вы пишете. В 90е годы директор Химпрома Креч с группой граждан, наплевали на нужды города и довели до банкротства ПО Химпром. В результате этих действий меловые карьеры стали не востребованы. Оборудование было вырезано и украдено.  А терриконы остались, как памятник человеческого труда !
Оголошення
live comments feed...