Реклама
17:00, 14 жовтня 2020 р.
Понад 100 українців у полоні. Як їх підтримати та чому потрібно встановити додаток #PrisonersVoice
Реклама
У в'язницях Росії, анексованого Криму та окупованого Донбасу незаконно утримують понад 100 українських вчених, медиків, журналістів. Щоб відчути та пережити досвід політв'язнів, ГО «Інтерньюз-Україна» створила додаток доповненої реальності #PrisonersVoice та закликає підписати петицію.
Про проєкт #PrisonersVoice
«Досвід Сенцова, Балуха та Кольченка доводить, що підтримка дуже важлива для кожного бранця Кремля. Від листів, які допомагають пережити нелюдські умови колоній, до акцій для привернення уваги міжнародних гравців, які тиснуть на Росію санкціями», — пишуть на сайті проєкту #PrisonersVoice.
Проєкт #PrisonersVoice є частиною однойменної глобальної акції. Ним хочуть привернути увагу світової спільноти до порушення Російською Федерацією міжнародного законодавства прав людини.
Б'ють струмом, поки не відключаєшся. Потім обливають водою на морозі. Ні, це не кадри з фільму жахів. Це реальні тортури у центрі Європи у XXI столітті
Понад 100 українських політв’язнів незаконно ув’язнені у Росії та окупованому Криму. Переважна більшість із них – кримські татари. Ще понад 200 українців у нелюдських умовах утримують проросійські бойовики на Донбасі. Усі вони – жертви репресій за політичною, національною та релігійною ознакою.
Бранців ґвалтують, б'ють, катують струмом, виривають нігті й зуби, позбавляють сну, води та їжі, погрожують розправою членам їх сімей. Вони беззахисні перед COVID-19. Камери переповнені в'язнями, нормальна вентиляція відсутня. Маски для хворих на респіраторні захворювання недоступні. Люди не можуть дотримуватися елементарної гігієни рук.
Як підтримати бранців Кремля
Організатори закликають небайдужих зробити три прості кроки, які допоможуть припинити свавілля Кремля та повернути всіх політв’язнів додому.
Крок 1. Завантажте додаток #PrisonersVoice.
Застосунок можна завантажити на планшет або смартфон наAndroid, невдовзі він буде доступним і в AppStore. Змодельована доповнена реальність проведе вас шляхом, який здолали Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балуха, – від затримання та довгих днів у колонії до повернення в Україну.
У кожного бранця Кремля – своя історія. Ті, хто повернулися, поділилися нею для #PrisonersVoice. Але ті, хто ще досі за ґратами, потребують нашої підтримки та нашого голосу.
Крок 2. Підпишіть петицію на підтримку бранців.
Петиція допоможе залучити міжнародні організації до справи звільнення заручників Кремля. Її можна підписати за посиланням.
«Наш обов’язок – про них говорити, щоб до них усіх була прикута увага. Бо ця увага, вона як світло в кімнаті з тарганами. Вони починають розбігатися в різні сторони, тому що бояться цього світла», – Олег Сенцов.
Крок 3. Станьте волонтером кампанії #PrisonersVoice.
Долучитися до кампанії можна заповнивши форму Google за посиланням. Там попросять надати ваші контактні дані, вказати професійні навички та чим ви можете допомогти проєкту.
Як користуватися додатком #PrisonersVoice?
Додаток #PrisonersVoice дає змогу повною мірою осягнути, як проводились допити та що відбувалося у в'язницях на території РФ з трьома колишніми бранцями Кремля: Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком та Володимиром Балухом.
За допомогою 11-хвилинної AR-технології ви зможете глибше відчути емоційні переживання українські полонених — від обставин арешту до життя у колонії та повернення додому.
Наразі додаток працює у бета-версії. Звукова доріжка викладена українською мовою, а також перекладена англійською. Незабаром додаток оновиться та матиме переклад також французькою, німецькою та польською мовами.
Проєкт #PrisonersVoice реалізує ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Українського культурного фонду у співпраці із Центром громадянських свобод та з іншими партнерами. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись із думкою авторів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:20
Вчора
18:28
Вчора
16:16
Вчора
15:22
Вчора
14:25
Вчора
13:25
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
live comments feed...
Коментарі