15:26, 1 жовтня 2020 р.
1Чи підвищаться тарифи на комунальні послуги у жовтні 2020
Напередодні 1 жовтня заговорили про плани уряду підвищити майже удвічі тарифи на електрику для населення, посилаючись при цьому на урядові матеріали. У міністерстві енергетики спростували ці наміри.
"Міненерго та уряд неодноразово наголошували, що в умовах складної соціально-економічної ситуації ціна електричної енергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною", - повідомили на сайті відомства.
Там також нагадали, що тарифи на електрику залишаються незмінними від 2017 року, є найнижчими у Європі і становлять:
- до 100 кВт/год - 90 коп. за кВт/год,
- понад 100 кВт/год - 168 коп. за кВт/год.
Разом з інформацією про ріст тарифів на електроенергію, у різних ЗМІ повідомляли і про подорожчання холодної води. Ходила новина про те, що тариф на воду зросте на 22% уже з жовтня цього року. Водоканали, як і Міненерго, спростували ці цифри.
Правда, тут не все так просто. У водоканалах заявляють, що все ж підстави для подорожчання води є, передусім, через ріст цін на реагенти, електроенергію, що є складовими собівартості тарифу на воду.
Якщо вода все ж подорожчає на 20%(+/-), то середньостатистична родина платитиме за 10 кубометрів майже 270 гривень замість теперішніх 230 гривень.
У серпні цього року Національна газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила нову ціну на газ для населення. Вартість газу зросла на 0,27 гривні за 1 кубометр. Цікаво, що вже у вересні ціни на газ знову виросли – встановлено цінник у 4,7 гривні за 1 кубометр, що на 45% дорожче, ніж у серпні. Ціна газу вже відома і на жовтень, і вона ще вища, ніж була у вересні, передає ZIK.
Для користувачів, які купують газ за тарифом "Місячний", вартість блакитного палива становитиме 4,7 грн/куб. м із ПДВ. Вартість розподілу газу враховується окремо. Вартість блакитного палива у рамках тарифу "Річний" становитиме 4,73 грн/куб. м із ПДВ (без вартості розподілу).
Підвищення ціни пов'язане з тим, що ринок входить у сезон високих цін з наближенням опалювального періоду. Це опосередковано вказує на те, що подорожчання ще буде.
До того ж "Нафтогаз" встановив ціну на газ у тарифі "Річний" в рамках функціонування ринку газу. Це значить, що за 1 кубометр газу споживачам доведеться сплатити 4,73 гривні з ПДВ і без урахування доставки. Також у "Нафтогазі" запустили ще один тариф – "Місячний". Відповідно до нього, вартість 1 кубометру газу становить 3,24 гривні з ПДВ і без урахування доставки.
Ці нововведення були запроваджені через ринок газу, який запустили в Україні з серпня. Виходить, що тепер населення платить і платитиме надалі за максимальними розцінками для промислових споживачів. Для тих, хто живе у багатоквартирних будинках, це не надто дорого – ринкові цінники на газ торкнутися їх лише у контексті споживання кухонного газу. А от тим, хто мешкає у приватних будинках, буде складніше – вони обігріваються газовими котлами, тому цієї зими платити доведеться за ринковими тарифами.
Меморандум з МВФ торкнувся не лише цін на газ в Україні, а опосередковано вплинув і на вартість опалення. Згідно з угодою з МВФ, в Україні вводиться законодавча вимога, яка з 1 жовтня 2020 року дозволяє компаніям-постачальникам тепла кілька разів за рік переглядати тарифи, корегуючи їх відповідно до ринкових цін на газ. Тобто дорожчатиме газ – дорожчатиме й опалення.
З огляду на структуру тарифу на тепло, який залежить від тарифів на газ, після подорожчання газу тарифи на опалення також зростуть.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
00:00, 12 січня 2016 р.
17:58, Сьогодні
17:58, Сьогодні
17:58, Сьогодні
live comments feed...
Коментарі