• Головна
  • Обласний краєзнавчий музей шукає для оцифрування фото та відео про індустріальну історію Донеччини
14:12, 23 вересня 2020 р.

Обласний краєзнавчий музей шукає для оцифрування фото та відео про індустріальну історію Донеччини

Обласний краєзнавчий музей шукає для оцифрування фото та відео про індустріальну історію Донеччини

Донецький обласний краєзнавчий музей запрошує ділитись фото та відео, які розповідають про життя промислових міст Донеччини, а також інших регіонів, для безкоштовного оцифрування.

Збір фото та відео для оцифрування відбувається в рамках проєкту "(Роз)архівування (пост)індустрії". Організатори: Центр міської історії у Львові, Донецький обласний краєзнавчий музей, Покровський історичний музей та Маріупольський краєзнавчий музей.

Оцифровані матеріали стануть частиною колекцій цих інституцій, а на їхній основі митці і дослідники створять художні та наукові твори. Проект реалізується у співпраці з Університетом Сент-Ендрюс (Велика Британія) у 2020-2021 роках.

Всі оригінали після оцифрування будуть повернені власникам разом із електронними копіями.

Фото і відео стали прикметною рисою індустріальної епохи кінця 19 - початку 21 століття. Вони допомагали фіксувати створення і життя підприємств, ставали хобі і покликанням для робітників та інженерів, були інструментами реклами, контролю, пропаганди і гордості за свою працю. Завдяки професіоналам і аматорам були створені документи епохи, які дозволяють вивчити і відчути життя промислових міст Донбасу.

Процеси трансформації економіки 90-х років призвели до розпорошення та втрати архівів. Цей проект прагне зібрати вцілілі матеріали та створити цифровий архів, який покаже роботу, відпочинок, простір і архітектуру, виняткові події та повсякденне життя промислових міст, заводів і шахт, та окремої людини на роботі і вдома.

Читайте: У Слов'янську відкрилася виставка до 105-річчя Олівцевої фабрики

Організатори проєкту звертаються до усіх власників матеріалів, які перебувають у різних збірках - сімейних, заводських, музейних, при гуртках аматорів чи будинках культури, газетах та студіях кіно і телебачення, з проханням надати колекції для безкоштовного оцифрування.

Основну увагу звертають на такі матеріали (але не обмежуються ними):

  • фото (паперові та на плівках) і відеозаписи (8, 16 і 35 мм) заводського життя та виробничих процесів: колектив, продукція, дошки пошани, кінохроніка, матеріали заводських музеїв, стінних газет, спільне дозвілля і неформальні події,
  • фото та відеозаписи з краєвидами міст, вуличного життя, довкілля і природи, громадської і політичної активності, як от участь у парадах, демонстраціях, неформальне культурне і молодіжне життя, протести та страйки,
  • домашні кінозаписи: родинні події і свята, життя мікрорайонів, подорожі, колеги після роботи.

Влітку 2021 року планується літній табір для митців і дослідників у співпраці з Університетом Сент-Ендрюс (Велика Британія), в ході якого на основі зібраних матеріалів будуть створені нові наукові та художні твори. Домашнє кіно буде включене в програму кінопоказів у рамках Днів домашнього кіно, що проходять щороку у жовтні.

Читайте: "Хімпром" у Слов’янську побудували німці. Історія і розвиток содового виробництва

Всі оцифровані матеріали будуть зберігатися у інституціях-партнерах проекту та будуть доступні для науковців і ширшої публіки. Правовласниками оригінальних залишаються їхні власники.

Приносьте матеріали та звертатайтесь з будь-яких повʼязаних питань:

  • Дмитро Білько, Донецький обласний краєзнавчий музей, Краматорськ, вул. Академічна, 84а, тел. 0993607954, [email protected];
  • Оксана Фоменко, Покровський історичний музей, Покровськ, вул. Європейська 22, тел. 0501364010, [email protected];
  • Анна Багаченко, Маріупольський краєзнавчий музей, вул. Георгіївська 20, тел. 0674391566, [email protected];
  • Олександр Маханець, Центр міської історії, Львів, тел. 0936200510, [email protected].

Читайте: «Керамічна візитівка» крізь віки. Або коли Слов’янськ став містом гончарів та кераміків

Проект підтриманий програмою «Дім Європи» Європейського Союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #історія #культура #промисловість #музей #фото #відео #індустрія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...