• Головна
  • У Слов'янську відкрилася виставка до 105-річчя Олівцевої фабрики
15:17, 1 вересня 2020 р.
1

У Слов'янську відкрилася виставка до 105-річчя Олівцевої фабрики

У Слов'янську відкрилася виставка до 105-річчя Олівцевої фабрики

31 серпня у Слов'янському краєзнавчому музеї відкрилася виставка до 105 років Олівцевої фабрики.

Колись унікальне виробництво олівців прославило Слов'янськ на весь світ. Але на початку 21 століття Олівцева фабрика перестала існувати. Раніше ми вже писали докладно про історію фабрики, ознайомитися з нею можна за посиланням:

Олівцева фабрика у Слов’янську. Історія унікального виробництва

Зараз від неї залишилася вікова історія та олівці, які все ще у когось зберігаються в квартирах або знаходяться в музеях. Так, наприклад, Слов'янський краєзнавчий музей має досить велику колекцію продукції, яку виробляла олівцева фабрика. Саме її відучора демонструють до 105-річчя фабрики з дня, коли світ побачила перша партія олівців. 

На виставці можна знайти олівці для малювання, креслення, для роботи на папері, склі, металі, тканині, для макіяжу, топографічні, конструкторські, графічні. Олівці різних відтінків та форм. Є тут сувенірні та подарункові набори, які випускали зазвичай для представників партійної верхівки СРСР. Зберігаються в музеї знамениті величезні олівці, які виробляли до різних дат, подій та річниць. Є кілька олівців з 30-х років. 

Але олівцями виробництво не обмежувалося - були ще фарби, крейда, тіні, свічки, крем для взуття, дерев'яні палички, олівці-ручки зі змінним грифелем. 

Ще тут через фотографії демонструється історія виробництва - від перших директорів та польського засновника до його останніх років. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #історія #музей #виставка #олівцева фабрика #олівці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Дед - 2
1 вересня 2020 р., 15:53
А не могли бы вы огласить фамилию того кто разрушил фабрику. Единственную в Украине ! Народ должен знать своего ХЕРОЯ ! Можно было бы улицу в его честь назвать или переулок !
Оголошення
live comments feed...