• Головна
  • Не тільки жовто-блакитний: звідки починається історія Державного Прапора України
09:16, 23 серпня 2020 р.

Не тільки жовто-блакитний: звідки починається історія Державного Прапора України

Не тільки жовто-блакитний: звідки починається історія Державного Прапора України

День Державного Прапора України став офіційним святом після указу Президента від 23 серпня 2004 року. Але до цього дня він пройшов довгий шлях. Пропонуємо дізнатись про те, яким був прапор в різні періоди історії України.

На зламі 13-14 століття найбільш популярними кольорами були червоний, білий, блакитний, зрідка жовтий. Найуживанішими прапорними зображеннями були хрести, небесні світила та княжо-родові тризуби-двозуби.

Жовтий та синій кольори з’явилися в символіці на українських землях ще в 14 столітті В битві проти Тевтонського ордену під Грюнвальдом згадується, що серед хоругов руських воїнів були стяги з жовто-блакитною символікою.

Кольори сучасного біколору були в прапорі Галицько-Волинського князівства. За поширеним тлумаченням синій колір означає небо, а жовтий - безкрайнє пшеничне поле.

У козацько-гетьманський період переважали стяги малинові або буро-червоні.

Не тільки жовто-блакитний: звідки починається історія Державного Прапора України, фото-1

Загальний прапор Війська Запорозького часів Хмельниччини дарований козакам королем Яном Казиміром. Був червоним з зображенням Архістратига Михаїла, що попирає списом змія з одного боку, і коронованим білим орлом з двома православними хрестами з другого.

Не тільки жовто-блакитний: звідки починається історія Державного Прапора України, фото-2

Великий прапор Запорозької Січі був червоним. На лицевій стороні — білий Архістратиг Михаїл, а на зворотній — білий грецький хрест, оточений золотими сонцем, півмісяцем, зірками.

З приходом гетьмана Івана Мазепи серед знамен козаків почали з’являтися сині та золоті барви. На блакитному полотнищі козаки з охоронною метою зображують постаті Діви Марії, Архістратига Михаїла та інших святих. Так стяг жовто-блакитних кольорів можна помітити і на картині Іллі Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому сутланові”.

Про те, коли вперше з'явився прототип сучасного Державного Прапору України, дізниєтесь у нашому відео:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Дружківка #новини #історія #прапор #історія прапора #День Прапора #Державний Прапор
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...