15:20, 24 липня 2020 р.
Каталися на ковзанах, грали у футбол та проводили концерти. Що відомо з історії про колишній стадіон "Хімік" у Слов’янську
Одне із важливих місць для кожного міста - стадіон. У житті людей він відіграє особливу роль. Це спорт, розвиток, вболівання за улюблену команду.
У Слов’янську наразі триває реконструкція стадіону ім. Юрія Скіданова. Цікаво те, що відбудова робиться повністю автентично. Стадіон зроблять таким, яким він був під час його створення. Навіть кольори будуть такими самими.
У 1953 році разом із ДК ім. Карла Маркса содовим заводом "Хімпром" був побудований стадіон “Хімік”. Зараз це стадіон ім. Юрія Скиданова. На той час там проводили не лише спортивні, але і культурні заходи міста. Нерідко туди приїжджали виступати різні відомі артисти.
У 1969 році у газеті “Комуніст” писали про те, що стадіон “Хімік” президія Федерації футболу Донецької області оголосила "Кращим стадіоном області 1968 р.”
Взимку на стадіоні заливали каток, грали в хокей, каталися на ковзанах. На території працював прокат ковзанів, також був буфет. На стадіоні займалися легкою атлетикою, волейболом. Там були непогані волейбольні майданчики. Свого часу там навіть проводили Кубок України з волейболу серед жінок.
Коли содове підприємство закрилося, об'єкти соціальної інфраструктури залишились без підтримки, вандали почали різати об'єкти на метал. У 1997 році рішенням Слов'янської міської ради стадіон і БК забрали в муніципальну власність за борги «Хімпрому». «Протягом усього цього часу на стадіоні були тільки косметичні ремонти, фарбували, білили. Єдине, два рази поміняли трибуни. Спочатку вони були дерев’яні.
Перший раз поміняли, коли в Донецьку зі стадіону "Локомотив" (зараз це РСК "Олімпійський", - ред.) розпродавали сидіння. У той час ФК "Шахтар" проводив там свої домашні матчі поки будувалася "Донбас Арена". А сидіння були біло-блакитні - не в кольорах "гірників". Ось і вирішили поміняти і їх, все продавали по 10 грн. Вся область скупила ці 30 тисяч сидінь. І ми купили. Другий раз (при мері Нелі Штепі) купили на стадіон нові сині і жовті сидіння, але їх небагато не вистачило”, - розповідав свого часу директор стадіону журналістам порталу “Донецкие новости”.
Важливою ланкою історії стадіону є тренування футбольного клубу на ньому.
У радянські часи тут проводився і чемпіонат заводу по футболу. 16 цехів - 16 команд. У завода була своя футбольна команда - «Хімік». Вона брала участь в Чемпіонаті України і області.
У 1999 році в Слов'янську був заснований футбольний клуб "Славхлеб". Команда виступала на достатньо серйозному рівні як для команди маленького містечка. У 2004 році стала срібним призером чемпіонату України серед аматорів, в 2009 завоювала бронзу.
Восени 2011 року клуб подав у ПФЛ України заявку на проходження процедури атестації, щоб отримати можливість взяти участь у другій лізі чемпіонату України 2012/13.
У 2012 році керівництво ФК "Славхлеб" розпустив основний склад своєї команди, але тренери продовжили роботу з дітьми та юнаками.
Наразі стадіон “Хімік” носить назву стадіон ім. Юрія Скиданова. Саме Юрій Скиданов стояв біля витоків футбольного клубу “Славхлеб”, зробив футбол у Слов’янську таким, яким він запам’ятався багатьом. На його честь стадіон і назвали.
У 2017 році було оголошено про перейменування стадіону "Хімік" на стадіон ім. Юрія Скиданова.
Читайте: Стадион "Химик" в Славянске будет носить имя Юрия Скиданова
У 2020 році розпочалося "Велике будівництво", завдяки якому стадіон реконструюють.
Компанія "Моноліт", яка виграла тендер на 35 млн грн, приступила до робіт з реконструкції стадіона. Компанія зобов’язалась виконати усі роботи за 30 млн грн. 80% з суми виділив Державний фонд регіонального розвитку, ще 20% - кошти місцевого бюджету.
Наразі планують відреставрувати вхід, замінити і відреставрувати трибуни, усі приміщення, що знаходяться на території стадіону, вимостити на доріжках тротуарну плитку, відреставрувати бігові доріжки. Також у проєкті заплановано облаштування чотирьох майданчиків: тенісний корт, футбольне міні-поле, волейбольне поле, тренажерний зал. Роботи виконуються згідно раніше затвердженого графіку завдань, розписаного до 1 жовтня 2020 року.
Поле з натуральним покриттям реставрувати не будуть, оскільки воно вважається одним з найкращих в області.
Читайте: Що зі стадіоном Скіданова у Слов’янську
Наразі на стадіоні вже завершуються підготовчі роботи для установки нових глядацьких сидінь на трибунах та влаштування основи під бігові доріжки.
Читайте: На стадіоні Скиданова у Слов’янську встановлюють сидіння на трибунах та бігові доріжки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:15
09:47
20:20
Вчора
19:10
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:26, 16 січня
60
15:13, 19 січня
91
06:46, 10 січня
12:25, 13 січня
live comments feed...
Коментарі