14:23, 2 червня 2020 р.
Хабарі без вироків. Топ 5 корупційних справ Слов’янська
Гучні затримання за хабарі та не менш гучні заголовки у ЗМІ. Ми дуже часто це бачимо, проте зазвичай правоохоронці обмежуються інформацією про затримання можливих корупціонерів. Вкрай рідко ми дізнаємось про результат тієї чи іншої справи. Ми вирішили зібрати інформацію про затримання у Слов’янську та дізнатись, чи покарали когось.
1. В середині листопада 2016 року в центрі міста представниками СБУ було затримано директора державного підприємства “Слов’янське лісове господарство” та лісничого Маяцького лісництва державного підприємства “Слов’янське лісове господарство” на хабарі у розмірі понад 20 000 грн. Гроші систематично збирались з підприємців за безперешкодну підприємницьку діяльність. Згідно відповіді прокуратури Донецької області, у квітні 2017 року справу передали до Слов’янського міськрайонного суду. Судовий розгляд триває і донині.
2. В той же час було не менш гучне затримання. Заступник Слов’янського міського голови Ігор Шаповалов погорів на можливому хабарі у 150 000 гривень за можливість надання переваги у конкурсі по відчуженню комунального майна.
Наприкінці лютого 2017 року справу передали до Слов’янського міськрайонного суду, де і на сьогоднішній день слухають цю справу.
3. Хабарі у поліції не рідкість, тому в липні 2018 року був затриманий старший інспектор відділення розшуку та опрацювання матеріалів дорожньо-транспортних пригод БПП в м. Краматорськ та Слов’янськ УПП в Донецькій області. За 5 тисяч гривень поліцейський пообіцяв не складати матеріалів на водія за можливий стан алкогольного сп'яніння останнього. Наприкінці жовтня того ж року справу передали до Слов’янського міськрайонного суду. Рішення ще немає, справу розглядають.
4. Велику групу поліцейських було затримано у Слов’янську, які за даними слідчих прокуратури Донецької області, починаючи з кінця 2015 року, систематично брали хабарі. Справу передали до місцевого суду ще в липні 2017 і, згідно наданих даних, можна зрозуміти, що судять поліцейських окрім хабарництва ще і за порушення недоторканності житла, завідомо незаконні затримання та незаконне поводження зі зброєю.
Судовий розгляд триває і до сьогоднішніх днів.
5. Не часто можна побачити, як правоохоронці затримують викладачів університетів, проте у червні 2018 повідомили про затримання декана Державного вищого навчального закладу “Донбаський державний педагогічний університет”. Згідно наданої відповіді від поліції, мова йде про Коношенко С.В. та його дружину Коношенко Н.А., яка, скоріш за все, була його спільником.
На початку січня 2019 року справу передали до суду та вона слухається там і до сьогодні. Цікаво, проте на офіційному сайті ДВНЗ “ДДПУ” є публікація про привітання деканом Коношенко С.В. та доцентом Коношенко Н.А. бакалаврів з випуском. Це було в червні 2019 року, в той час, коли справа вже слухалась, а отже фактично підозрюваних ніхто не відсторонив від роботи, вони продовжують викладати.
В усіх цих випадках осіб судять саме за діяння передбачені ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, а покарання за таке передбачаєпозбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Оскільки справи слухають так довго, то можна припустити, що ніхто з обвинувачених не визнає свою провину та намагається захистити свою позицію. Якщо доказової бази буде достатньо, то ці особи можуть дійсно потрапити у в’язницю (а не отримати штраф), проте наскільки скоро це трапиться нам невідомо.
Журналіст Дмитро Браславський спеціально для 6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:12
15:16
11:14
16:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
live comments feed...
Коментарі