11:50, 19 травня 2020 р.
Допомагав лікарям дістатися до роботи, - чоловік, який вразив 6262 під час карантину
Борис Овчаров - ветеран АТО, один з координаторів ініціативи “Підвези_лікаря_Донеччина”.
Якщо говорити про людей, які вразили під час карантину, то не можна промовчати про одного із засновників акції “Підвези лікаря_Донеччина”. Борис Овчаров з Покровська організував допомогу лікарям під час того, як громадський транспорт перестав через карантин курсувати містами.
Волонтерська ідея допомоги у підвезенні лікарів з’явилася на Донеччині випадково під час розмови ветерана АТО Бориса Овчарова та журналістки Марії Давиденко, які стали сокоординаторами ініціативи допомоги медикам. Вже наступного дня після розмови у соцмережі була створена сторінка “Підвези_лікаря_Донеччина”. У цей же час почали зв’язуватися з іншими ветеранами АТО та волонтерами з Покровська, Добропілля, Родинського, Білицького, Селидового та інших міст. Ідею швидко підтримали також небайдужі мешканці регіону. Через два дні приблизно 18 людей, які погодилися допомогати лікарям, зібралися у Покровську. Волонтери розробили схеми роботи. У кожному місті обрали координатора, який би збирав інформацію від медиків і відповідав за екіпажі безпосередньо на місці.
Читайте: “Підвези_лікаря_Донеччина”. Волонтери та ветерани АТО безкоштовно возять лікарів на роботу
На нашу думку, людина, яка на волонтерських засадах готова простягнути руку допомоги іншим, варта того, щоб про неї говорили. І це стосується всіх людей, які долучилися до акції.
Коли організатори знайшли кураторів для міст Донеччини, почалися пошуки лікарів, яким найбільше потрібна допомога. Борис Овчаров поїхав по лікарням, щоб на місцях дізнатися про ситуацію. Кількість потребуючих перевезення медпрацівників була дуже велика, і волонтери вже не могли впоратися з такою кількістю людей.
«Як тількі ми почали працювати, лікарі нам майже обірвали телефони, і ми зрозуміли, що це реальна проблема. Ми почали формувати маршрути, шукати водіїв. Одразу скажу, що не всі сьогодні готові безкоштовно підвезти лікаря до роботи, були ті, хто відмовився. Але все ж багато небайдужих людей швидко згуртувалися навколо нас. Здебільшого це люди, які не були осторонь у 2014 році, які йшли захищати країну та допомагали військовим», - прокоментував Борис для “Вчасно”.
Спочатку лікарів, які не могли добратися до місця роботи, було дуже багато. Не завжди вистачало водіїв. Тоді організатори акції звернулися до керівництва Донецької обласної державної адміністрації.
Завдяки спільним зусиллям, вдалося організувати підвіз лікарів по основним маршрутам. Волонтери ж у свою чергу організовували підвезення лікарів з віддалених місць.
«Спочатку було важко. Під час пікової ситуації, коли транспортне сполучення було фактично паралізоване, а влада на місцях ще не організувала спеціальні перевезення для медичних працівників, водіїв-волонтерів у нашій команді було близько тридцяти. Зараз влада все ж таки більш-менш забезпечила медиків транспортом, до перевезень також долучилась Укрзалізниця. Тому ми перевозимо тих, кого не охопили спеціальні маршрути, або хто працює поза звичайним графіком».
Фото взяті з соцмережі facebook
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:15
Вчора
14:37
Вчора
13:10
Вчора
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...
Коментарі