• Головна
  • Чорнобиль: горів у 1986, горить і у 2020. 34 роки з дня трагедії
09:14, 26 квітня 2020 р.
1

Чорнобиль: горів у 1986, горить і у 2020. 34 роки з дня трагедії

Чорнобиль: горів у 1986, горить і у 2020. 34 роки з дня трагедії

Як сьогодні, так і 34 роки тому увага світової спільноти прикута до Чорнобиля. Він горів у 1986 році, коли сталася аварія на атомній станції, потерпає і сьогодні від лісових пожеж. 

Сьогодні виповнюється рівно 34 роки з дня, коли на Чорнобильській атомній станції сталася аварія. У той день, 26 квітня 1986 року стався вибух на четвертому енергоблоці станції. 

Чорнобильська АЕС була побудована на відстані 110 кілометрів від Києва. Передбачалось, що буде побудовано та введено в експлуатацію 6 енергоблоків потужністю 1000 мегават з уран-графітовими реакторами великої потужності (РБМК). Проте, все зупинилось на четвертому енергоблоці, п’ятий не встигли навіть добудувати...

Аварія сталась у ніч з 25 на 26 квітня. У цю ніч "мирний атом" спричинив одну з найсерйозніших у історії людства катастроф. 

Чорнобиль: горів у 1986, горить і у 2020. 34 роки з дня трагедії, фото-1

Внаслідок невдалого експерименту (по різним версіям - невдалої конструкції енергоблоку, диверсії, локального землетрусу) прогриміли два вибухи, у наслідок яких був повністю зруйнований реактор, а будівля енергоблока і покрівля машинного залу частково обрушилися. Крім цього, виникло понад 30 вогнищ пожежі. Возгоряння гасили до 10 травня. 

Найбільшої шкоди після трагедії зазнала не Україна, а Білорусь. Країна отримала 70% радіаційного забруднення ЧАЕС. Також забруднення дісталося до Норвегії, Фінляндії і Швеції та Росії. Загалом понад 200 тис. кв. км отримали дозу радіації.

Внаслідок аварії 350 тис. осіб були евакуйовані з зони вибуху, а 4,7 тис. кв. км виявилася забрудненою через радіоактивні опади та сильне випромінювання. 30-кілометрову зону визнали зоною відчуження. 

Через десятки років Чорнобиль став туристичною зоною, люди зі всього світу приїздили до мертвого міста Прип’ять...Проте через 34 роки ця зона стала знову небезпечною. 

Чорнобиль: горів у 1986, горить і у 2020. 34 роки з дня трагедії, фото-2

Пожежі, які охопили зону відчуження, стали наймасовіші за весь період з часів аварії. Вони розпочались тут 4 квітня з території Котовського лісництва. Станом на 24 квітня, рятувальникам вдалось зупинити розповсюдження вогню, проте є очаги тління. Сильний вітер значно ускладнює роботу пожежних і виникнення нових загорянь цілком ймовірні. 

Вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Уже згоріли території колишніх сіл Лелів, Копачі, Поліське, Грезля, Рудня-Грезлянська, Ковшилівка, Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Смарагдовий, Волхов, Чистогалівка. Згоріла територія військового міста Чорнобиль-2, від пожежі постраждало місто Чорнобиль. 

Пожежі спричинили задимлення в Києві та області. Щодо радіаційного фону, у Державному агентстві України з управління зоною відчуження повідомляють, що він не перевищує норми. 

До Чорнобильської зони прикута увага іноземних установ і ЗМІ...як 34 роки тому, так і зараз. 

Читайте також: "Все думали, что на 3 дня, а оказалось - на всю жизнь", - Василий Бомбиза из Славянска об эвакуации из Припяти

Також дивіться відео з зони відчуження, яке зняли журналісти сайту міста Слов’янська, перебуваючи у Чорнобилі у 2019 році.

 Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чорнобиль #трагедія #пожежі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Тищенко
26 квітня 2020 р., 16:33
26-го будет очень большой праздник...
Оголошення
live comments feed...