• Головна
  • Жінка-водій та військовий оператор. Історії нацгвардійців зі Слов’янська
12:05, 26 березня 2020 р.

Жінка-водій та військовий оператор. Історії нацгвардійців зі Слов’янська

Жінка-водій та військовий оператор. Історії нацгвардійців зі Слов’янська

26 березня в Україні відзначається День національної гвардії.

Вітаємо всіх, хто причетний до служби.

Ми поспілкувалися з Нацгвардійцями і вирішили розповісти вам декілька історій військових.

Карина Приходько зі Слов’янська розпочала свою службу у Національній Гвардії України у серпні 2018 року.

Дівчина зізнається, що завжди хотіла працювати у структурах, пов’язаних з військовою справою чи правоохоронними органами. Карина навчалась на юриста, хотіла піти на воєнну кафедру, проте не вступила. Тоді чоловік Карини запропонував їй спробувати свої сили у Нацгвардії, де він сам і служить. 

“Водій автомобільної роти” - цю посаду дівчина вже опановує другий рік. Звичайний день розпочинається з проходження інструктажу, огляду медиків, перевірки автомобіля. Карина їздить на Duster. Коли машина вже готова до експлуатації, то дівчина разом з колегами виїжджає на патрулювання міста Слов’янська. По вівторках у частині проходять заняття. 

Родичі та близькі підтримують Карину у її виборі. Під час навчання чоловік порався із дитиною, адже довелось на півтора місяці залишити сім’ю. Незважаючи на усі виклики і складнощі професії, і Карина і її родина задоволені результатом. 

Товариші по службі вже не дивуються жінці-водію, але спершу було досить незвично працювати у суто чоловічому колективі - зізнається Карина. На своїх колег по службі та керівництво гріх жалітися, навпаки - всі намагаються допомогти, поступитись - каже дівчина. 

“Ніколи поганого слова не скажуть”

За свою службу у лавах Нацгвардії Карина Приходько неодноразово нагороджувалась грамотами за сумлінне виконання своїх обов’язків. 

Карина планує продовжувати контрактну службу й надалі, зізнається, що є багато планів на майбутнє. Національна гвардія - це друга сім’я - каже дівчина. 

“Одягаючи військову форму, я відчуваю гордість”

Нікіта Тафійчук зовсім нещодавно вступив до лав Національної гвардії України. Але з військовими хлопець працював і до того.

Жінка-водій та військовий оператор. Історії нацгвардійців зі Слов’янська, фото-1

З 2015 року, ще під час того, як чоловік був студентом Харківської академії культури, він співпрацював з Харківськими військовими частинами. Це був початок того, чим він займається і досі. Тоді вони робили відео та творчі роліки про військових. Протягом трьох років Нікіта працював з Нацгвардією, рік тому він вийшов на стажування до Слов’янської військової частини 3035. Після того пройшов військову кафедру і вступив у ряди нацгвардійців у нашому місті.

Під час співпраці з військовими частинами Нікіта зміг побачити армію зсередини. Адже раніше у більшості були уявлення про “стару стереотипну армію”. Під час роботи хлопець зрозумів, що наразі все відбувається там інакше. Сучасна структура і армія приваблювали Нікіту. Тому він і пішов туди працювати.

“Я був готовий стати військовим”

До того хлопець не думав про роботу в армії. Він був студентом Харківської державної академії мистецтва, вчився на спеціалізації “оператор кіно і телебачення”. В рамках практики він побачив, що робота в армії може стати для нього. У 2017 році з’явилася посада “прес-офіцер” і хлопець скористався можливістю почати працювати у військовій частині свого міста, у Слов’янську. Під час практики його бажання служити і працювати тільки підсилилися.

Зараз Нікіта - молодший лейтенант, офіцер групи інформації та комунікації. В його обов’язки входить підняття іміджевої складової полка через інформацію. Так, це та людина, яка фотографує, робить відео і розповідає нам про побут і роботу Національної гвардії. 

Жінка-водій та військовий оператор. Історії нацгвардійців зі Слов’янська, фото-2

Родичі до професії чоловіка поставилися із розумінням і підтримкою, батьки пишаються вибором сина. 

“Вони завжди підтримували і підтримують”.

Під час роботи Нікіта орієнтується на те, що результат має піти далі, а не піти “у сміттєвий бак”. Коли над відеороліками і статтями стараєшся, а їх розбирають офіційні джерела, то це приносить велике задоволення і гордість.

Служба чоловіку подобається. Він робить те, що йому приносить задоволення. Незважаючи на те, що важко уявити студента академії культури військовим, це все лише поверховий погляд. Армійська дисципліна не заважає творчості Нікіти працювати. Головне - робити якісний контент. Роботи мають надихати.

“Треба розуміти, що матеріал вийде в люди. Його побачить багато хто. І мені, як оператору, буде соромно, якщо цей матеріал буде поганим, якщо він не буде подобатись”.

Тому зараз, знімаючи про Нацгвардію, Нікіта намагається продумати все так, щоб його було цікаво дивитися усім людям. Окрім того, це відповідальність не лише перед військовими, але і перед їх батьками, які мають бачити, в яких умовах живуть і працюють їх діти. 

“Нацгвардія - це армія нашої країни, яка захищає її. Наша робота - це розвиток”.

Окрім того, раніше ми робили велике відео, в якому показали день з роботи нацгвардійця.

Дивіться: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Нацгвардія #День нацгвардії #військові #Нацгвардія України
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...