17:40, 20 лютого 2020 р.
Медицина у Слов'янську: звільняти лікарів не будуть, закривати лікарні - теж
У міськраді Слов'янська прокоментували, що з 1 квітня ніякі лікарні закривати не збираються, скорочувати лікарів - теж. А що ж тоді буде, і з чого піднявся галас?
Днями у засобах масової інформації з'явилась новина про те, що з 1 квітня в Україні будуть закривати лікарні та скорочувати лікарів. Сьогодні цю інформацію прокоментували начальниця міського відділу охорони здоров'я Олена Джим та заступник міського голови Юрій Підлісний.
Як пояснила Олена Джим, з 1 квітня розпочнеться впровадження нового принципу фінансування системи охорони здоров'я, розпочнеться новий етап медичної реформи. Якщо раніше державні кошти медзаклади отримували у формі субвенцій, то зараз вони їх будуть отримувати за виконану роботу. Одиниця вимірювання - кількість наданих медичних послуг. Зараз Національна служба здоров'я приймає заявки від медзакладів на укладання договорів. Є перелік пріоритетних для фінансування напрямків.
Читайте: Медичні гарантії: що це таке та в чому бонус для пацієнтів
На оплату медичної допомоги та послуг у держбюджеті передбачено 72 млрд. грн. Але цієї суми не достатньо, щоб компенсувати абсолютно усі витрати. Ідеальний варіант - це співфінансування із місцевими бюджетами. Потреба місцевих медичних закладів, за попередніми рахунками, складає 168 млн. грн., у міському бюджеті затверджена сума майже 150 млн. грн. Тобто місцевий бюджет може забезпечити медицину на 89%. Тому медзаклади зможуть спокійно працювати, не спричиняючи населенню моральних травм.
Олена Джим підкреслила, що медичні заклади закривати у місті не будуть, як і звільняти лікарів. Але плануються певні переформатування та, як-то кажуть, зміни дислокації. Приклад - клінічна лікарня, де місця для людей з інсультами будуть розміщені у кардіологічному відділенні. З 1 березня планується додати 20 місць для людей з інсультом у відділенні кардіології. Разом з ними залишається 40 місць для кардіологічних хворих.
Начальниця відділу охорони здоров'я каже, що не завжди місця денного стаціонару використовувалися за призначенням.
Юрій Підлісний звернув увагу на те, як будуть надавати медичні послуги мешканцям новоутворених громад, які зараз є частиною Слов'янського району. Докладно про Слов'янськ у процесі децентралізації ми писали трохи раніше.
Зараз мешканці селищ та сіл у Слов'янському районі звертаються до медзакладів Слов'янська. Коли обговорювали створення ОТГ, озвучили, що люди і надалі будуть звертатися за медичною допомогою до Слов'янська. З одного боку тут буде сприяти система "гроші йдеть за пацієнтом". З іншого боку, у цій системі є "дірки". Одна з таких "дірок" у тому, що стає неможливим фінансування з державного бюджету елементарних комунальних потреб медзакладів. Тому заступник голови вважає, що краще громадам було б співпрацювати у сфері медицини, а не перекладати відповідальність один на одного.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:20
Вчора
18:28
Вчора
16:16
Вчора
15:22
Вчора
14:25
Вчора
13:25
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
live comments feed...
Коментарі