14:35, 11 лютого 2020 р.
Правління Зеленського. Очікування/Реальність
Вже пройшло більше 100 днів правління президента України Володимира Зеленського. Що ж змінилося за цей час? Які обіцянки були втілені у життя, а що вийшло зовсім навпаки.
Розглянемо окремі випадки, коли обіцяне відбулося, а коли не відбулося. А може щось відбулося цілком навпаки.
Читайте:
Що не реалізовано
Комунальні послуги
Більшість виборців Зеленського очікували від його влади зниження тарифів. Адже президент обіцяв доступне і достойне життя всім українцям. Але реальність така, що одразу після обрання президента його команада наголосила на тому, що президент не регулює вартість комунальних послуг. Окрім того, що ціни на комуналку не стали нижче, зміни все ж таки відбулися. Так, наприклад, окрім безпосередньо платіжки за газ, люди мають оплачувати ще й за транспортування газу.
Читайте: У Слов'янському УГГ пояснили, чому з'явився ще один тариф на газ. Як рахувати
Подивимося, чи зміниться щось найближчим часом. Але є думки, що комунальні послуги не стануть дешевшими, а тільки навпаки.
Честь та гідність народних обранців
У своїй програмі Зеленський наголошував, що ніхто з його команди не буде порушувати законодавство. За кнопкодавство і прогули обіцяв карати кожного з депутатів. Що ми бачимо наразі. Деякі депутати Верховної Ради продовжують прогулювати більшість засідань. Кнопкодавство взагалі ніким не помічається.
Щодо цього думка Зеленського за півроку змінилась і на прес марафоні у жовтні щодо випадків кнопкодавства в "Слузі народу" він вже сказав: «Ну я думаю, що людей можна один раз пробачити, тут нічого страшного немає». 19 грудня 2019 року ВРУ прийняла закон, в якому передбачено покарання за кнопкодавство у вигляді штрафу від 51 до 85 тисяч гривень. У грудні Конституційний суд дав негативний висновок законопроєкту №1027, внесеного Президентом про додаткові підстави для дострокового позбавлення мандату народного депутата.
Що вже казати про ляпи і позор депутатів партії "Слуга народу". Те, що багато людей у Верховній Раді не знають прізвищ міністрів та є не зовсім компетентними у своїй справі - не новина.
Чого вартий лише жарт депутата від "Слуги Народу" Євгена Брагара про те, що літнім людям варто продати собаку, щоб заплатити платіжку за газ. Той же депутат засвітився через скандал, в якому учасниці бойових дій вимагали у водія автобусу вимкнути російський серіал. Тоді Брагар подав заяву до суду про дискримінацію російської мови.
Інший представник партії Євген Шевченко по відеозв'язку взяв участь у пропагандистському ток-шоу "Велика гра" на "Первом канале". Він був одним із спікерів в блоці програми, який називався "Україна: чи можливий діалог". До слова, іншим спікером був ватажок терористів "Донецької народної республіки" Денис Пушилін.
І це ми не говоримо про такий собі "скандальчік" з Богданом Яременко, який у робочій час у Верховній Раді домовлявся про зустріч із секс-працівницею.
Збільшення зарплати вчителям, медикам та чесним посадовцям
Зеленській у своїй передвиборній програмі пообіцяв збільшити зарплатню медикам, освітянам і чесним посадовцям. На жаль, наразі ми бачимо тільки підвищення зарплатні депутатам, а по соцмережам гуляє черговий мем щодо цього.
Окрім того, Зеленський пообіцяв, що не збільшуватиме витрати на Офіс Президента у 2020 році. Але видатки на заробітну плату працівникам Офісу Президента збільшились на 19,5 млн. грн.
Армія та ООС
Звичайно, певну увагу теперішній президент у своїй промові приділив і питанню армії та ООС. Йшлося про гідну зарплатню військовослужбовцям, а також: "ми ставитимемо питання підтримки України в прагненні завершити війну, повернути тимчасово окуповані території і змусити агресора відшкодувати завдані збитки. Здача національних інтересів і територій не може бути предметом жодних перемовин", - йдеться у передвиборній програмі Зеленського. При цьому, на самому початку його президентства була проведена телефонна розмова із Росією, зустріч у Нормандському форматі, а після - розведення військових ЗСУ із зайнятих територій сірої зони. Багато українців назвали цю дією "капітуляцією" країни.
Читайте: По всій Україні проходять акції "Зупинимо капітуляцію"
Є ще декілька пунктів, які залишилися непоміченими, або відтермінованими партією президента. Але не будемо забувати, що ще є роки на їх реалізацію. І чи дійсно будуть виконані обіцянки Зеленським і його командою, ми встигнемо подивитися. Адже на самому початку своєї передвиборної програми чоловік зазначив, що йде на посаду Президента України всього лише на один термін.
Серед невиконаних обіцянок також можна виділити "призначення нових голів у правоохоронних органах". Чого варте лише його рішення залишити Арсена Авакова на своїй посаді.
Що реалізовано
Є і такі обіцянки, які президент Зеленський таки зміг і встиг вже виконати.
Вибори та депутатська недоторканість
Зеленський обіцяв, що вибори до Парламенту та місцевих рад будуть відбуватись за відкритими списками. Виборчий кодекс ухвалений 19 грудня 2019 року Верховною Радою набрав чинності 1 січня 2020 року. Він передбачає пропорційну систему виборів з відкритими списками.
Важливе досягнення Зеленського – скасування депутатської недоторканності. Верховна Рада ухвалила відповідний закон 3 вересня.
Читайте: Верховна Рада зняла недоторканість з депутатів
Варто звернути увагу на те, що ухвалені поки лише зміни до Конституції. За словами юристів, для того, щоб вважати скасування депутатської недоторканності повністю дієвою, необхідні також інші зміни в законодавство.
Інтернет, держава у смартфоні та продаж землі
Назвати ці обіцянки виконаними повністю не можна, бо все це ще не працює у повному обсязі. Проте дорога до них вже майже відкрита. Є, звичайно, і підводні камені всього процесу.
Говорячі про продаж землі, варто зазначити хвилювання і побоювання фермерів та звичайних людей щодо того, що земля буде викуплена монополістами або іноземцями, адже багато фермерів говорить про те, що у законі є багато "дір", завдяки яким Україна може продати землю не тим.
Читайте: Хто виграє від продажу землі. Місцева фермерка про всі нюанси реформи в студії 6262
Додаток "Дія", який має на меті зробити реальною "державу у смартфоні" вже почав свою роботу. Правда, його презентацію перенесли на тиждень, а у самому додатку поки що можна користуватися лише електронним водійським посвідченням, але далі функції будуть розширюватися. Як зареєструватися у цьому додатку, ми покажемо пізніше.
Читайте: Через тиждень українці отримають "державу в смартфоні"
Щодо інтернету, то дійсно. У Маріуполі був підписаний меморандум про покриття всієї країни мобільним інтернетом. Детальніше про це ви можете прочитати у матеріалі: Гончарук vs Провайдеры. Что происходит в Украине с интернетом
Продовжуємо стежити за діяльністю президента і сподіваємося, що надалі всі обіцянки, через які Володимира Зеленського обрали президентом, будуть виконані.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
21:59, Вчора
14:13, 16 грудня
9
12:46, 16 грудня
17:06, 19 грудня
live comments feed...
Коментарі