• Головна
  • Абетка Слов’янська. Знайомимось із містом
16:57, 21 січня 2020 р.

Абетка Слов’янська. Знайомимось із містом

Абетка Слов’янська. Знайомимось із містом

З чого починається знайомство з містом? З абетки!

Ми підготували для вас "Абетку Слов’янська" і на кожну літеру українського алфавіту підібрали місце чи об’єкт, який характеризує наше місто. Це допоможе незвичайним способом дізнатись про Слов’янськ більше. 

А - Автовокзал


Автовокзал - місце, з якого починається зустріч та знайомство зі Слов’янськом.  

Б - Бульвар Героїв Крут 

Один з найбільших бульварів у Слов’янську, який знаходиться між двома великими районами - Центром та Артема. 

В -Вітряки

Одна з найновіших популярних локацій знаходиться між Слов’янськом і Краматорськом - це майданчик з вітряками, які були встановлені краматорським підприємством. За встановленням першого вітряка слідкували усім містом. Його висота у 120 метрів вразила багатьох любителів видовищних об’єктів, які з’їжджалися сюди, аби подивитись на гіганта. 

Г - Годинник

Годинник, встановлений на перехресті вулиць Банківської та Шевченко, став одним із найулюбленіших об’єктів для фотографів. Тут також часто проводять час мешканці міста, адже під самим годинником встановлена лавка.

Д - Дім Купецьких зібрань

Одна з головних архітектурних споруд Слов'янська. Будівництво дому Дворянського зібрання було розпочато ще в 1908 році. На жаль, зараз будівля не функціонує і потроху руйнується.

Е - Енерго-будівельний технікум

Вищий навчальний заклад І рівня акредитації, заснований у 1957 році. Багато хто зі слов’янців та мешканців сусідніх міст навчався у цьому технікумі. 

Є - "Є" Книгарня 

Нетипова для міста Слов’янська книжкова лавка, яка просуває українську продукцію. Останнім часом у місті з’явився попит на українську літературу.

Ж - Житні поля

Поля оточують наше місто з усіх сторін. На під’їзді у Слов’янськ, особливо на початку осені, можна насолодитися неймовірним виглядом блакитно-жовтого українського стягу. 

З - Залізничний Вокзал 

Вокзальний комплекс станції Слов'янськ Донецької залізниці був реконструйований у 2012 році, його урочисто відкривали тодішній віце-прем’єр-міністр інфраструктури та гендиректор "Укрзалізниці". 

І - Інститут високих напруг (випробувальний центр)

Ця велика будівля ховає у собі високовольтне обладнання, установки великих струмів, розривні машини і електромеханічні установки, за допомогою яких проводяться випробування електротехнічної продукції та будматеріалів.

К - Карачун

Легендарна гора, яка прославилась на всю Україну у 2014 році під час бойових дій. Це місце не тільки красиве, але й має свою новітню історію. 

Л - Лимани

Прісні озера у Слов’янську. У літній час ці місця стають зоною відпочинку та риболовлі, проте самі озера потребують очищення, а прибережні зони - реконструкції, над чим зараз і працює місто.

М - Мрія

Сквер родинного відпочинку, який був започаткований небайдужими учасниками благодійного фонду "Мрія". Замість закинутого місця тут тепер інклюзивний майданчик, зона для культурного проведення часу з дітьми та друзями.

Н - Недобудови

Це одна з найбільших проблем нашого міста. Ви можете зустріти їх не тільки у спальних районах десь на межі міста, а й у самісінькому центрі Слов’янська.

О - Олександро-Невський Собор

Один з пам’ятників архітектури Слов’янська, що знаходиться на залізничному вокзалі. Дерев’яний храм на цьому місці був побудований ще в 1895 році. Собор частково постраждав під час бойових дій в 2014 році, але пам'ятку вдалося зберегти.

П - Психлікарня у Семенівці

Це місце стало відомим на всю Україну у 2014 році. Саме тут у час війни відбувались найзапекліші бої. Фотографії зруйнованої лікарні, оповиті страшними історіями, свого часу облетіли весь інтернет.

Р - Рибгосп

Віддалений мікрорайон міста, де у ставках вирощують рибу. Влітку сюди приїздить багато людей, аби відпочити на природі та скупатися у прісній воді. Також тут можна порибалити, але ця послуга вже платна.

С - Солоні озера 

Головна перлина міста Слов’янська. Про цілющі властивості цих водойм дізналися ще багато років тому. Улітку ці місця стають особливо популярними серед мешканців та гостей міста.

Т - Теплиця

Платформа ініціатив, яка функціонує у місті з 2014 року. Тут можна з користю провести свій час. Цей культурний осередок дає можливість проявити себе, знайти однодумців та дізнатися багато чого нового про місто і Україну.

У - Університет 

Донбаський державний педагогічний університет - один з найпопулярніших в області вишів. Заснований у 1939 році.

Ф - Фонтан

Один з найвідоміших у Слов’янську об’єктів, який напряму асоціюється з містом. Слов'янський фонтан був побудований в 1980-х роках. Майже у кожного з містян є фотографія біля нього.

Х - Хрущівки

Райони забудовані відомими "хрущівками", які роблять усі міста Донеччини подібними. Деякі з них вже терміново потребують ремонту та підтримки.

Ц - ЦНАП

Центр надання адміністративних послуг, який був наново прибудований до Слов’янської міської ради. Нове приміщення, сучасне обладнання і підходи дають можливість отримання якісних послуг у короткий термін.

Ч - Чашка миру

Багатьом мешканцям міста відомий вислів "Чашка миру". Так назвали продукцію одного з виробників кераміки, який допомагає бійцям на фронті. На блакитно-жовтому посуді зображений козак із шаблями.

Ш - Шовковичний 

Міський парк, який реконструюють уже декілька років. Раніше він перебував у повному занепаді і нагадував парк атракціонів з Чорнобиля. Тепер тут з’явилися нові майданчики, широкі тротуари, освітлення.

Щ - Вік Щастя

Фундація підтримки осіб старшого віку у Слов’янську, яка дає можливість почати таким людям за 50 нове життя - повірити в себе, домагатися нових успіхів, знайти нових друзів.

Ь

Якщо напружитись і спробувати вимовити м’який знак, то ви відчуєте себе мешканцем міста Слов’янська у часи, коли Словміськводоканал проводить роботи.

Ю - Ювілейний

Один з найвідоміших санаторіїв Слов’янського курорту, де оздоровилися сотні тисяч гостей з України та інших держав. На жаль, наразі він перебуває у занедбаному стані, і його існування під загрозою.

Я - Ями

"Найулюбленіший" атракціон для місцевих водіїв. Якщо у центральній частині Слов’янська вулиці більш-менш відремонтовані, то варто лише звернути вбік - можна піти під землю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’яньк #новини #абетка #місто
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...