10:19, 22 грудня 2019 р.
Як Слов'янськ збираються зробити "розумним містом"
Під час останньої у цьому році сесії міськрада прийняла рішення про затвердження програми "Слов’янськ – Smart City" на 2020-2022 роки.
Про те, що у Слов'янську незабаром можуть з’явитися декілька інноваційних проектів для надання електроних послуг, стало відомо 9 грудня під час регіонального форуму "Наука. Бізнес. Інновації" з теми "Smart Region".
Рішення про затвердження програми "Слов’янськ – Smart City" на 2020-2022 роки ухвалили під час 76-ї сесії місьради 20 грудня. У самому додатку до рішення пояснюється, що таке Smart City та як цю програму збираються реалізувати в нашому місті. Тому розповімо про заплановані інновації трохи докладніше.
Ні для кого не секрет, що інформаційні технології, які розвиваються дуже стрімко, можуть відкрити нові можливості для влади міста, громадськості, а такох для їх кращого порозуміння. Зараз інформаційне середовище міста сладається з офіціного сайту міськради, бази нормативних актів, системи місцевих петицій, електронних консультацій.
Як зазначається в документі, "Розумне місто" в ідеалі має дев'ять сладових: електронна демократія, електронне урядування, відкриті дані, електронна освіта, електронна медицина, електронний транспорт, інтернет речей, розумна громада, безпечне місто.
Які нові системи планується впроваджувати в рамках Smart City
Платформа "Відкрите місто".
Мапа об'єктів комунальної власності, яка передбачає інвентаризацію об’єктів нерухомого майна комунальної власності, приведення ставок за користування об’єктами нерухомого майна до рівня ринкових, посилення контролю за використанням.
Впорядкування роботи сервісу "Відкритий бюджет": системне наповнення, переміщення сервісу на більш доступну сторінку міського вебпорталу.
Сервіси е-ЦНАП: онлайн-запис до ЦНАПу, онлайн-замовлення та отримання адміністративних послуг.
Мобільний додаток Smart Сity.
Електронний інструмент контролю та моніторингу користування землею.
Освітній Блокчейн: черга дітей до дитячого садка, черга дітей до 1 класу та до школи, черга до позашкілля та гуртків.
Мінімальний пакет модулів медичної інформаційної системи для первинного та вторинного рівнів медичної допомоги: електронна реєстратура, рецепти, картка пацієнта, статистичні форми, особистий кабінет пацієнта, лабораторія.
Онлайн-моніторинг міських пасажироперевезень та "розумні" зупинки: встановлення GPS-трекерів у тролейбусах та автобусах, встановлення на зупинках цифрового табло прогнозування часу прибуття транспорту, забезпечення відеоспостереження на зупинках, вільний Wi-Fi.
Онлайн-моніторинг забруднення повітря: встановлення екодатчиків, моніторинг забруднення через сайт або мобільний додаток, інформування населення.
Онлайн-моніторинг споживання енергоресурсів комунальними установами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:05
Вчора
Спецтема
Оголошення
11:31, 10 січня
00:00, 12 січня 2016 р.
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
live comments feed...
Коментарі