Реклама
14:00, 17 грудня 2019 р.
Сонячні електростанції встановили більше 15 тисяч домогосподарств в Україні
Реклама
Понад 15 тисяч українських домогосподарств перейшли на екологічну електроенергію, використовуючи сонячні станції вироблення електроенергії. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.
У передмісті Києва була збудована перша та унікальна сонячна електростанція, яка розміщується на покрівлі ферми по вирощування норок. Студениківська ФЕС розрахована на забезпечення 150 тис. домогосподарств в області чистою електрикою. Збудована сучасна станція буде забезпечувати кожного року 15 млн кВт/год, а її потужність досягає 12,4 МВт. На думку спеціалістів, така станція допоможе зменшити викиди шкідливого вуглекислого газу в атмосферне повітря 15 тис. тонн щорічно.
За словами голови ферми, це перший подібний проект, який було реалізовано, в Європі такі проекти ще не реалізовані. У результаті проведених досліджень дах було визнано найоптимальнішим місцем для монтажу сонячних батарей. Завдяки такій технології тварини захищені від сонячних променів та високої температури, що суттєво поліпшує умови для перебування норки. Таким чином фермерство було поєднано із зеленою енергетикою.
А в Дніпропетровській області була введена в експлуатацію найбільша в Україні сонячна електростанція. Вона увійшла в трійку електростанцій Європи з максимальною потужністю. Ще одна сонячна електростанція з'явилася в Чорнобилі, недалеко від саркофага, яким накрили реактор.
На встановлення домашніх електростанцій громадяни вклали кошти на суму 300 млн. євро. Найбільше сонячних панелей в Дніпропетровській обл. — близько 2000, в Тернопільській — 1370, в Київській — 1350. Потужність новітніх станцій становить 350 мегават. Так, близько 3000 домогосподарств змонтували панелі, потужність яких досягла 70 мегават в ІІІ кварталі 2019 року.
Міненерго запланував добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу
Міністерство енергетики і захисту довкілля на початку 2020 року запропонує парламенту розглянути добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу. Про це проінформував заступник міністра Костянтин Чижик під час Х Міжнародного інвестиційного форуму енергетики.
Законопроектом передбачається початок процесу добровільної реструктуризації у енергетичній сфері. Внаслідок переходу великої кількості користувачів на «зелені» станції це призвело до суттєвого дефіциту "Гарантованого покупця". На протязі 2018 року та за 3 квартали нинішнього року спостерігалась специфічна тенденція: було побудовано та почали активно використовувались величезна кількість об'єктів поновлюваної енергетики. Ці показники перевищили дані за попередні 10 років.
Внаслідок цього спостерігається дефіцит "Гарантованого покупця" — організацій, які виплачують зелений тариф потужностям оновлених джерел енергії. Для подальшого розвитку сектору потрібно внести зміни до діючого тарифу, це допоможе і захистити інтереси інвесторів, які вклали власні кошти.
Виробникам, які погодяться на добровільне зменшення тарифу, продовжать його дію на 5-річний термін. Для сонця передбачається зниження тарифу на 17% з продовженням на 5 років. Для вітру: на 10% з продовженням тарифів на 5 років. Це допоможе привести тарифну сітку до ринкового рівня, що забезпечить збалансованість та активний розвиток сфери.
Також планується виключити з тарифу компенсацію за втрати при транспортуванні електроенергії і підвищити тариф для громадян. Це не лише оптимальне рішення, щоб збалансувати "Гарантованого покупця", це і системно правильна ідея, яка знижує зловживання при транспортуванні електроенергії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:05
14:37
11:22
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
17:58, 26 грудня
00:00, 12 січня 2016 р.
17:58, 26 грудня
17:58, 26 грудня
live comments feed...