11:18, 22 листопада 2019 р.
Більше наглядності та практики: в яких школах Слов'янська викладають креативно
Сидіти рівно за партою усі 45 хвилин уроку та слухати вчителя, не маючи права подивитись у вікно – це вже не актуально. А як повинно виглядати цікаве та креативне навчання? Про це можна дізнатися на прикладі двох Слов’янських шкіл.
Школа №13 – це у Слов’янську головний приклад креативного, цікавого та сучасного навчання.
Якщо у містян питають, як повинна виглядати ідеальна сучасна школа, вони без сумніву відповідають: як школа №13. А що ж там такого особливого?
Почати слід з того, що цю школу ремонтували з 2016 року, аби зробити з неї опорний навчальний заклад. Тому обладнання тут найсучасніше: станки в майстернях, лінгафонний кабінет, музичне та світлове обладнання в актовому залі, інтерактивні дошки.
Окрім обладнання, сама школа виглядає красиво та привабливо: жовті стіни зовні, всередині – вкриті малюнками та різнокольорові, на подвір’ї ростуть дерева та квіти, а в центрі розташована скульптурна композиція «Маленький принц». Тому можна сприймати так: хочеш дізнатися, що означає скульптура – прочитай книжечку.
Одна з переваг – це відкритий WiFi по всій школі, що значно спрощує навчання та пошук необхідної інформації. Тож, якщо є час, можна не чекати повернення додому, а почати робити домашнє завдання прямо тут, наприклад, за столом бібліотеки.
Головна особливість навчання в тому, що тут значну увагу приділяють викладанню за допомогою мультимедійних та в цифровому форматі. Знову ж, для цього в кожному класі є інтерактивні дошки, які можуть бути одночасно екранами для трансляції фільмів або наочного матеріалу.
Оскільки школа дуже добре оснащена технічним обладнанням, є можливість використовувати проблемне, проектне навчання, ігрові і тренінгові технології. Всі початкові класи займаються за програмою «Розумники», беруть участь у проекті «Демократична школа», впроваджують елементи стем-освіти (низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять). Це стимулює самостійність учнів, мотивує дослідницьку діяльність, розвиває їх креативність.
Тобто ніякого викладання «на пальцях» - більше наглядності та практики.
Ще один заклад, який можна навести в якості прикладу – це школа №6.
Ця школа цікава й унікальна, в першу чергу, тим, що має власну багату історію та є найстарішою в місті. В цьому році школі виповнилося аж 110 років. Тут учні мають змогу детально вивчати історію свого міста через історію закладу. Бо будівля, де зараз знаходиться школа, раніше була великим будинком місцевого купця Михайловського. Тут до середини минулого століття ще стояли розмальовані печі, а одноповерхова будівля буда стайнею.
Є тут, навіть, своє повір’я. Сторожі та інші працівники, які вночі охороняли школу, протягом багатьох років казали, начебто бачили або чули привид Михайловського. Вважається, що він приходить один раз на рік та оглядає свої колишні володіння. Багато хто зі сторожів навіть боявся чергувати тут вночі наодинці.
Далі школа пережила декілька війн – Першу світову, Другу світову та окупацію в 2014 році проросійськими терористами. Ось ще декілька сторінок школи, через які можна вивчати історію міста, й навіть країни.
Мабуть, унікальний заклад тим, що має дуже цікавий власний музей. Колекція його експонатів настільки велика, що навіть дорослим буде цікаво подивитись. Тут є все, аби учні мали змогу побачити українську культуру, звичаї та традиції на власні очі й вивчати не за підручниками чи статтями в інтернеті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі