13:23, 13 листопада 2019 р.
Незрячий Герой України зі Слов’янська. Як паралімпієць Віктор Смирнов став Чемпіоном світу з плавання
Сьогодні, 13 листопада, у світі відзначається Міжнародний день сліпих.
Незрячість - не вирок. Це продовжують доказувати спортсмени, програмісти, адвокати з вадами зору. Ми вирішили розповісти історію Героя України зі Слов’янська.
Віктор Смирнов - багаторазовий чемпіон та призер Паралімпійських ігор, почесний громадянин міста Слов'янська, Герой України і в той же час дуже сором'язлива, добра і відкрита людина.
Чоловік давно і наполегливо займається спортом, а ще допомагає діткам з інвалідністю. У Слов’янську вже багато років проходить турнір на призи Героя України Віктора Смирнова серед дітей з вадами зору, слуху та ураженням опорно-рухового апарату.
Віктор Смирнов народився у Донецьку. У 9 років стався трагічний випадок, після якого хлопець перестав бачити. Батьки робили все, що могли, для того, щоб відновити зір своєї дитини, але спроби виявилися марними. Зір так і не повернувся.
Навчався Віктор у Слов’янській школі-інтернаті для сліпих та слабозрячих дітей. А у вільний час займався плаванням.
“Я вчився у вечірній школі в Донецьку, тому, що мені треба було перебувати під наглядом лікаря. Хлопці ходили просто для себе три рази на тиждень у басейн і брали мене з собою. Так тривало десь протягом трьох років. Це було більше як хобі, а потім я дізнався, що є паралімпійський спорт і можна брати участь в чемпіонатах області, України, Європи. Дізнався про виступ Олександра Мащенка, коли він у 14 років в Сіднеї виборов золото на паралімпійських іграх. І мені захотілося далі тренуватися і брати участь в змаганнях”, - розказав Віктор про початок свого шляху у плаванні.
Вже у 2001 році Віктор вперше виїжджав до Таганрогу на змагання з плавання, де виконав розряд кандидата у майстри спорту. У травні 2002 року на Чемпіонаті України з плавання Смирнов став майстром спорту і кандидатом до Національної паралімпійської збірної команди України; виступив на Чемпіонаті світу в Аргентині на 7-ми дистанціях у класі S-11 і здобув 2 срібні та 4 бронзові медалі; став майстром спорту міжнародного класу.
“На час першого змагання я приїхав вчитися в Слов'янську школу-інтернат для дітей з порушеннями зору в вересні 2001 року. І буквально в жовтні ми поїхали на відкритий кубок Таганрогу, де я виборов третє місце”, - розповів Віктор Смирнов про свої перші змагання.
У 2003 році спортсмен виїжджав на відкритий чемпіонат в Німеччину на змагання, де знову став переможцем і виборов 4 золоті медалі.
У 2004 році на ХІІ літніх Паралімпійськіх іграх в Афінах виборов 5 золотих нагород у дисциплінах: 100 метрів на спині (клас S-11), 100 метрів батерфляєм (клас S-11), 200 метрів вільним стилем (клас S-11), 200 метрів комплексом (клас SM-11), 400 метрів вільним стилем (клас S-11); 1 срібну нагороду у дисципліні 100 метрів брасом (клас SB-11); 1 бронзову нагороду у дисципліні 50 метрів вільним стилем (клас S-11). Став заслуженим майстром спорту, встановив чотири рекорди Європи.
Указом Президента України Леоніда Кучми № 1259/2004 від 19 жовтня 2004 року за виняткові спортивні досягнення на XII літніх Паралімпійських іграх у Афінах, виявлені мужність, самовідданість і волю до перемоги, піднесення спортивного авторитету України в світі багаторазовому чемпіону та призеру Паралімпійських ігор з плавання Віктору Сергійовичу Смирнову присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".
На цьому великі досягнення спортсмена не закінчилися. Він і надалі представляє Україну на міжнародному рівні, виборюючи золото у паралімпійських змаганнях.
У цьому році Віктор Смірнов здобув золото і бронзу на чемпіонаті світу з плавання серед спортсменів з інвалідністю.
Читайте: Перемоги та рекорди паралімпійців зі Слов’янська на чемпіонаті світу з плавання в Лондоні
Незважаючи на перепони і складнощі, спортсмен досяг великих успіхів і продовжує надихати інших. Так, Віктор активно підтримує дітей з інвалідністю, а також займається фондом для людей з порушенням зору, популяризацією спору.
“Людина повинна жити з метою і поступово йти до неї”, - ця фраза стала своєрідним гаслом спілкування з Віктором.
Про те, як Віктор готується до змагань, скільки разів на тиждень займається, ми писали раніше.
Читайте: Интервью с многократным чемпионом и призёром Паралимпийских игр Виктором Смирновым
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:45
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі