13:20, 6 вересня 2019 р.
На які шахрайства частіше за все попадаються мешканці Слов’янська та Лимана
З початку року поліціяСлов’янська зареєструвала 58 шахрайств. Цей вид злочинів документується чи не найважче, до того ж злочинці часто діють з тимчасово окупованої території або з-за кордону.
Поліція представила найпоширеніші схеми шахрайства, на які попадалися мешканці Слов’янська та Лиману.
Крадіжка коштів за допомогою виготовлення дубліката СІМ-карти
Спочатку злодій блокує сім-картку жертви. В залежності від того, якому мобільному оператору належить сім-картка, йому потрібно знати відповіді на запитання оператора служби мобільного зв’язку, які той задасть для перевірки володаря картки. У одних операторів це п’ять останніх номерів, з якими спілкувалися, абоненти, з якими зв’язуєтеся найчастіше, коли останній раз поповнювали рахунок та скільки грошей на балансі, у інших – два номера, з яким абонент спілкується найчастіше. Тож шахраї готуються заздалегідь.
Способи вивідати цю інформацію у клієнта різні. Злочинці можуть самі телефонувати жертві під будь-якими приводами. Отже якщо вас за короткий час атакують дзвінками незнайомці – будьте пильні, це, скоріше за все, пастка шахраїв.
В іншому випадку зловмисники знаходять в соцмережах оголошення про збір коштів, наприклад, на лікування дитини. Під виглядом благодійного фонду телефонують за вказаним номером та у розмові виманюють номери інших членів родини.
Сигналом про небезпеку може бути і раптове надходження грошей на мобільний рахунок. Злочинці на невелику суму поповнюють мобільний рахунок, а потім телефонують від імені мобільного оператора, повідомляють, що рахунок було поповнено випадково, і просять назвати суму на балансі.
Далі шахрай під виглядом власника блокованої «сімки» отримує в салоні мобільного зв’язку її дублікат або, придбавши «чистий» стартовий пакет, «прив’язує» до нього номер жертви і отримує в своє розпорядження контроль над усіма фінансовими операціями.
Викрадення грошей за допомогою мобільних додатків операторів зв’язку.
Завдання шахрая – здобути від жертви код з СМС, який приходить у момент реєстрації в додатку.
Далі аферисти отримують доступ до усіх даних: контактів, журналу дзвінків, мобільного рахунка. Встановлюють переадресацію на свій номер, і тепер усі коди та паролі надходять їм, а не жертві - тепер вже їх банківська система розпізнає як "клієнта". Після цього кошти перераховуються через веб-банкінг.
При цьому зловмисники можуть знаходитися де завгодно, і відстежити їх дуже складно. Новим є використання шахраями IP-телефонії, яка дозволяє орудувати з будь-якої точки світу.
«Перешліть гроші на мій фінансовий номер» - шахрайство з використанням фішингових сайтів.
Злочинці створюють в інтернеті фейкові сайти з продажу товарів або послуг - зазвичай з великими знижками, вигідними акціями. Покупцям замість банківської карти пропонують перерахувати гроші на мобільний «фінансовий номер».
Довірливі клієнти пересилають кошти, не здогадуючись, що це звичайний номер, який є «перевалочним пунктом» шахраїв. Далі зловмисники виводять гроші через офіційні сайти на інші рахунки та знімають з банкоматів.
Окрім того, поширеними є шахрайства над літніми людьми. Часто грабіжники обманюють жертву, прикидаючись соціальним працівником або працівником поліції.
Як убезпечитися:
1. НЕ передавати третім особам інформацію щодо вашого мобільного номеру, яка може бути використана шахраями для отримання доступу до SIM-картки:
- кодове слово (пароль, якщо він був встановлений)
- PUK-код
- серійний номер SIM-карти
- номери телефонів абонентів, з якими Ви спілкуєтеся
- SMS-коди, які надходять на номер
2. «Прив’язати» свій телефонний номер до паспорту або перейти на контракт
Мобільний оператор «Водафон» надає послугу персоніфікації абонента. В цьому разі, як і при переході на контракт, усі дії, зокрема отримання дублікату сім-карти, здійснюватимуться виключно за умови особистого звернення абонента та надання паспорту. Це не дуже зручно, але закриє шахраям доступ до ваших рахунків.
У мобільному додатку «Мій Київстар» можно встановити заборону на перевипуск сім-картки.
У «Лайфселл» – через інформаціонно-консультаціонний центр за номером 5433 або у центрі обслуговування абонентів вашого міста можна встановити «секретне слово», без якого будь-які дії з сім-карткою будуть заборонені.
3. НЕ повідомляти незнайомцям дані банківської картки:
- СVV-код
- Пін-код
- термін дії картки
- одноразові коди, навіть надіслані вашим банком
4. Перевіряти фішингові (фальшиві) сайти. Де перевірити:
- на сервісі Кіберполіції України STOP FRAUD
- у Чорному переліку сайтів-шахраїв на ресурсі https://ema.com.ua. Сюди потрапляють фейкові сайти, виявлені фахівцями EMA, службою безпеки банків та пересічними користувачами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:20
Вчора
18:28
Вчора
16:16
Вчора
15:22
Вчора
14:25
Вчора
13:25
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі