Реклама
09:55, 22 серпня 2019 р.
Призов до армії в Україні
Реклама
Призов до армії - це щорічний захід, що проводиться військкоматами всіх областей і міст, необхідний для того, щоб всі чоловіки призовного віку, які за станом здоров'я можуть нести військову службу, віддали свій борг батьківщині. В Україні була спроба розпочати контрактну армію і скасувати спільний заклик, але після початку антитерористичної операції на Сході терміновий щорічний заклик знову повернувся.
Коли почнеться осінній призов
За стандартними правилами призовників зустрічає дві хвилі перевірок і викликів до військкоматів: навесні і восени. Незважаючи на те, що призов традиційно називають «осінній» і «весняний», вони захоплюють ще зиму і літо відповідно.
Щороку дати і терміни призову можуть змінюватися. Його тривалість і частоту встановлюють Указом Президента. Якщо в країні загострюється ситуація з зовнішнім ворогом або внутрішнім агресором, тоді заклик можуть форсувати, продовжити або додати кілька хвиль.
Восени 2019 року призов починається 1 жовтня, а закінчується 31 грудня. Навіть в останній день зими, коли всі готуються до Нового Року, ухильника можуть зустріти і провести до військкомату.
Є кілька особливостей термінів призову, про які потрібно знати всім молодим людям:
Терміни призовної кампанії - це поняття розтяжне. При необхідності Президент своїм Указом може розширити їх в будь-який момент до будь-якого розміру. Наприклад, ніхто не заважає Президенту 30 грудня підписати Указ, щоб заклик тривав весь січень, і 31 числа він уже вступить в силу.
Президент також має право оголосити позачерговий заклик, і для цього йому навіть не потрібні офіційні причини. Наприклад, додаткова хвиля збору військовозобов'язаних може проходити влітку (для служби в Нацгвардії).
Портал https://uristy.ua допоможе відстежити час кожного призову і правильно підготуватися до нього. Відстежуючи актуальну інформацію, призовник зможе уникнути неприємних ситуацій з перевірками на вулиці і незаконними затриманнями.
Кого закличуть
За загальним правилом заклик молодих людей в армію починається після досягнення ними 20-ти років, а закінчується після того, як призовнику виповниться 28. Багато молодих людей помилково вважають, що в 27 вони вже вільні від служби, так як в законі межі позначені як 20 -27 років, але насправді заклик діє строго до 28 років.
Віддавати борг батьківщині відправляться всі призовники, які:
Досягли 20-ти років.
Підходять для несення служби за станом здоров'я.
Не мають соціальних протипоказань до того, щоб відбути на військову службу.
Раніше на військову службу закликали з 18-ти років. Зараз юнаки, які досягли віку 18-19 років, також можуть піти в армію, але на контрактних засадах.
Тут можна подивитися питання, вже задані раніше користувачами стосовно призову, або ж запитати що або самостійно.
Категорії непридатності для служби
У військовому праві є дві категорії чоловіків, які не підлягають призову. «Непридатні» і «Ті, хто отримав відстрочку».
Відстрочка - це тимчасове скасування призову для конкретного призовника через соціальні причини:
У чоловіка є дитина у віці до трьох років.
Чоловік працює священиком, поліцейським. У деяких випадках правило поширюється на лікарів і вчителів (наприклад, якщо працює в селі і там мало фахівців).
У чоловіка вагітна дружина або більше двох дітей.
Студенти денних відділень вищих і спеціальних навчальних закладів.
У чоловіка непрацездатні батьки, за якими потрібен догляд.
Чоловік - єдиний годувальник сім'ї.
Як тільки фактор відстрочки зникає (наприклад, загинули батьки, за якими доглядав призовник, або виросла дитина), його знову внесуть до списків і надсилатимуть повістки.
Також є перелік осіб, які вважаються непридатними для несення військової служби і вже ніколи не будуть призиватися, крім випадків повної мобілізації. Це:
Непридатні за станом здоров'я.
Злочинці, які отримали покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі, навіть якщо вони були звільнені від відбування терміну.
Громадяни, які до отримання українського громадянства служили в арміях інших країн.
Призовники, які мають близькі родичі стали інвалідами або загинули через несення військової служби.
Військовозобов'язані, які виконали свій обов'язок в резерві протягом 1 та 2 контрактів.
Призовники, яким виповнилося 28 років.
Студенти, які під час навчання у вищому навчальному закладі пройшли військову кафедру і отримали звання.
На цій сторінці можна задати питання професійного юриста про конкретний випадок непридатності для несення військової служби. Консультація у досвідченого фахівця розставить всі крапки над «і» і допоможе не загриміти в армію проти своєї волі.
Військова служба - це обов'язок кожного чоловіка, який досяг призовного віку і за станом здоров'я може тримати зброю.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:13
Вчора
15:21
Вчора
12:49
Вчора
11:17
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
10:19, 19 грудня
10:19, 19 грудня
00:07, 11 грудня
live comments feed...