екологія
15:55, 12 березня 2019 р.
Надійне джерело
В Україні шукають волонтерів для моніторингу пожеж в екосистемах
екологія
Кожного року в Україні на сотнях тисяч гектар природних територій горять трав’яні, очеретяні і лісові пожежі. Вони завдають величезної шкоди природі.
У вогні гинуть мільярди комах, звірів, птахів, звірів, які занесені до Червоної книги України. Згоряють насіння і коріння рослин, розташовані у верхніх шарах ґрунту.
Найчастіше подібні пожежі трапляються через людей, які спеціально підпалюють суху траву.
Посилює проблему те, що держава не веде обліку пожеж та оцінки збитків, які вони наносять. Тим самим створюється ілюзія, що цієї проблеми немає.
SCGIS Ukraine - Товариство природоохоронних ГІС (SCGIS), що допомагає природоохоронним організаціям використовувати геоінформаційні системи (ГІС). Місією Товариства природоохоронних ГІС (SCGIS) є розвиток співтовариства, надання знань та підтримка осіб, які використовують геоінформаційні системи (ГІС) та науку для збереження природних ресурсів та культурної спадщини.
Вони впроваджують проект, цілями якого є:
·Оцінити реальні масштаби проблеми природних пожеж на заповідних територіях України
· Оцінити динаміку пожеж і виявити закономірності появи пожеж
· Інформувати зручним чином всіх причетних до вирішення проблеми
·Знайти природні території з трав’янистою рослинністю, які не горіли більше 10-20 років.
Як допомогти проекту
1. Стати волонтером з оцифрування пожеж за космічними знімками. Потрібні уважні і терплячі люди з деяким досвідом роботи в ГІС.
2. Зняти з квадрокоптеру відомі тобі згарища. Якщо у тебе є квадрокоптер, то можеш допомогти зйомкою згорілої території, це необхідно для складання точного фотоплану і точної карти згорілої території. Якщо ти не знаєш, як знімати місцевість для фотоплану, тебе навчать як проводити зйомку з квадрокоптеру, так щоб потім за матеріалами зйомки можна було побудувати ортофотоплан.
3. Допомогти в розробці алгоритмів автоматичного розпізнавання згорілих територій. Якщо ти розбираєшся в Machine learning, Data science, нейронних мережах або комп’ютерному зорі. Ти можеш допомогти збереженню українських степових екосистем, рідкісних видів тварин і рослин. При цьому ти освоїш новий для себе напрям – аналіз мультиспектральних космічних знімків.
4. Залишити повідомлення про відому тобі пожежу через вебформу: bit.ly/WildFire_Ukraine_GeoForm
Для зв’язку можна написати повідомлення в Facebook або на e-mail: [email protected]
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
00:00, 12 січня 2016 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі