• Головна
  • Як обороняли Донецький аеропорт. День пам’яті Кіборгів
10:38, 16 січня 2019 р.

Як обороняли Донецький аеропорт. День пам’яті Кіборгів

Як обороняли Донецький аеропорт. День пам’яті Кіборгів

Оборона Донецького аеропорту українськими військовими тривала 242 дні. Українських бійців, які утримували летовище, називатимуть Кіборгами. "Кіборги" тримали оборону 5 місяців. Наприкінці січня, після того, як підірвали останні опори, українські війська таки залишили аеропорт.

Люди витримали, не витримав бетон.

Історія оборони: У ніч на 26 травня 2014 року група сепаратистів з другої спроби зайняла частину будівель аеропорту, який призупинив авіасполучення ще 6 травня.

Бойовики вимагали від українських військових, які перебували у старому терміналі летовища, скласти зброю та здатися. Уряд, натомість, висунув свій ультиматум про складення зброї та звільнення адміністративних споруд сепаратистами.

Вимоги обох сторін залишалися без реакції, почався бій.

Тривалий час ситуація навколо аеропорту залишалася відносно спокійною. Серйозні штурми стратегічного об'єкту почалися вже після укладання Мінських угод у вересні 2014 року.

Ці домовленості, зокрема, передбачають "зупинку підрозділів та військових формувань сторін на лінії їх зіткнення станом на 19 вересня 2014 року" й відведення важкого озброєння на 15 км від цієї лінії. Реальне виконання цих умов означало б, що сепаратисти мають звільнити від озброєнь значну частину Донецька. Для того, щоб отримати перевагу при визначенні лінії розподілу біля Донецька, сепаратисти і здійснювали постійні атаки на аеропорт, говорять військові.

Як обороняли Донецький аеропорт. День пам’яті Кіборгів, фото-1

Пізніше влада самопроголошеної "ДНР" та російське МЗС заявили, що "аеропорт міста Донецьк згідно з мінськими домовленостями повинен бути переданий під контроль ополченців". В українському міністерстві закордонних справ це заперечили.

Взяти аеропорт терористи намагались усю осінь та грудень, особливо жорстокі бої почалися після Нового року. А 13 січня, після кількох місяців обстрілів, була зруйнована вежа, де весь цей час майорів український прапор.

Як обороняли Донецький аеропорт. День пам’яті Кіборгів, фото-2

Попри щільні обстріли з артилерії, українські бійці показували високий рівень бойових вмінь. Бойову майстерність наших армійців уже вивчають у військових закордонних вишах. За підрахунками української сторони сепаратистів загинуло в четверо більше ніж наших. 800 проти 200.

Українських армійців вороги за стійкість прозвали "кіборгами"

22 січня у Міноборони констатували: "Вчора 20 військовослужбовців Збройних сил України вийшли з боями з території терміналів, оскільки їх позиції були зруйновані та прострілювалися прямим наведенням. 16 військовослужбовців Збройних сил України в ході бою отримали поранення та потрапили у полон терористів. За добу у боях за летовище загинули 6 українських військовослужбовців".

У той же час в Міністерстві додали, що частина будівель летовища залишається за українськими силами. "Кіборги" ведуть оборону у пожежній частині, залишках диспетчерської вишки та деяких інших спорудах, які здатні забезпечити захист.

"Поблизу Донецького аеропорту тривають жорстокі бої. Українські військові, займаючи вигідні рубежі, утримують свої позиції, одночасно завдаючи артилерійських ударів по нападникам та їх вогневим засобам", - говориться в повідомленні АТО у четвер, 22 січня, ввечері.

За підрахунками військового експерта Олександра Кривоносова, за весь період перебування українських військових в Донецькому аеропорту загинуло 100 осіб, поранено — близько 440. Терористи втратили 800 чоловік загиблими і близько 2000 пораненими.

Як обороняли Донецький аеропорт. День пам’яті Кіборгів, фото-3
Як обороняли Донецький аеропорт. День пам’яті Кіборгів, фото-4

В різний час в аеропорту та прилеглих Пісках воювали бійці 95-ї та 79-ї десантних бригад, вояки 3-го кіровоградського полку спецпризначення та батальйону "Дніпро-1", артилеристи і танкісти 93-ї бригади, добровольці з ДУК "Правого сектора" та батальйону "ОУН", військові з інших частин.

16 січня з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів. 

Згадаємо справжніх захисників України.

Про "кіборгів" писали книжки і вже зняли декілька фільмів. Найпопулярніший з них - фільм Ахтема Сеітаблаєва, що носить однойменну назву "Кіборги".

Ще одна стрічка про ДАП Леоніда Кантера та Івана Яснія - "Добровольці Божої чоти".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Костянтинівка #Дружківка #новини #Кіборги #День пам’яті кіборгів #ДАП #Донецький аеропорт #війна #ДНР #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...