16:22, 26 квітня 2019 р.
12 фільмів про Чорнобильську катастрофу
14 грудня 1986 року завершили зводити саркофаг над четвертим реактором ЧАЕС. Від тоді у цей день вшановують пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Дзвін Чорнобиля (1987). Перший документальний фільм про Чорнобильську катастрофу, який знімали одразу після вибуху та в перші місяці ліквідації трагедії. У стрічці зібрані правдиві спогади свідків, через що фільм був навіть забороненим до показу в СРСР.
Розпад (1990). Один зі перших художніх фільмів про трагедію на ЧАЕС. Стрічка розповідає про стосунки людей на фоні Чорнобильської катастрофи.
Чорнобиль 3828 (2011). Документальний фільм українського режисера Сергія Заболотного про ліквідаторів, які працювали на даху четвертого реактора у найбільш небезпечній зоні «М» з найвищим рівнем випромінювання. Коли робототехніка перестала працювати, до ліквідації залучили солдат та курсантів військових училищ. Фільм побудований як спогади розвідника-дозиметриста Валерія Стародумова про вересень 1986, коли покрівлю реактора очищали від радіоактивних речовин.
Голоси Чорнобиля (2016). Фільм режисера з Люксембургу Поля Круштена за книгою Світлани Алєксієвич «Чорнобильська молитва». У фільмі зібрано кілька історії людей, чиє життя зруйнувала катастрофа. Стрічку навіть висунули на «Оскар» від Люксембургу на найкращий фільм іноземною мовою.
Земля Забуття (2011). Фільм Міхаля Боганіма спільного виробництва України та Франції. Це ретроспективний погляд на події 26 квітня 1986. Стрічка розповідає історії трьох людей, чиє життя назавжди змінив вибух на ЧАЕС.
Серце Чорнобиля (2003). Короткометражний документальний фільм про дітей, які постраждали від радіації. Після вибуху на четвертому енергоблоці у дітей та підлітків з України та Білорусії зросла кількість серцевих хворіб та проблем із щитоподібною залозою.
В суботу (2011). Художній фільм Олександра Мімнадзе, який включили в конкурсну програму 61-го Берлінського кінофестивалю. Головний герой стрічки постає перед вибором – розповісти про аварію на реакторі чи приховувати це й не сіяти паніку, як того вимагає керівництво станції.
Битва за Чорнобиль (2006). Документальний фільм каналу Discovery про саму катастрофу та їх політичний контекст. Режисери фільму поспілкувалися з безліччю людей, які були залучені до ліквідації наслідків, у тому числі з президентом СРСР Михайлом Горбачовим.
Двері (2008). Короткометражний фільм ірландського виробництва на основі повісті білоруського письменника Миколи Калугіна «Чорнобильська молитва». У центрі сюжету - сім’я, яку евакуювали після катастрофи, але їхня дочка все одно помирає. Батько змушений повернутися до старої квартири по двері, щоб поховати доньку за традиціями.
Аврора (2006). Художній фільм Оксани Байрак про дівчинку-сироту Аврору, яка мріяла стати балериною. Вона стала свідком вибуху на станції та отримала дуже велику дозу опромінення. Єдиний її шанс на одужання – лікування у США.
Чорнобиль: останнє попередження (1991). Американський драматичний фільм про міжнародну групу лікарів, які об’єдналися, щоб допомогти жертвам трагедії.
Розщеплені на атоми (2016). Документальний драма Світлани Усенко українського виробництва. Режисерка зібрала історії людей, які стали свідками катастрофи, щоб дати ретроспективний погляд на катастрофу.
Марта Кобринович
Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:13
Вчора
15:21
Вчора
12:49
Вчора
11:17
Вчора
18:24
20 грудня
17:16
20 грудня
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі