Lifestyle
12:11, 10 жовтня 2018 р.
Викладачі з Америки навчають слов’янських студентів
Lifestyle
У вересні 2018 року до Донбаського державного педагогічного університету зі Сполучених Штатів Америки долучилися два нових вчителі. Американці будуть викладати англійську у слов’янських студентів до кінця року. Окрім звичайних університетських занять викладачі з США організували розмовні клуби, в яких люди зі Слов’янська можуть вдосконалювати навички спілкування англійською мовою.
Франціско Ресто та Декстер Блеквелл - стипендіати спеціальних програм обміну для вчителів іноземних мов. Для Франціско Україна - третя по рахунку іноземна країна, в якій він викладає в університеті. До цього він по два роки працював у Молдові та Грузії. Для Декстера - це перша його практика роботи викладачем в іншій країні.
Франціско Ресто
Декстер Блеквелл
Слов’янськ випадково став місцем їх викладання. Вони не обирали місто, в якому будуть працювати. Проте містом і вибором задоволені. Як розказали американські викладачі, у Слов’янську їх одразу зустріли дуже гостинно. В університеті колеги і студенти привітні і зацікавлені. Обидва чоловіка володіють російською мовою, проте не часто нею спілкуються.
Метою американців, що приїхали до Слов’янська є не лише навчання студентів, але і обмін досвідом з викладачами. Для викладачів України проводитимуть конференції, тренінги. Як розказав Франціско Ресто, серед його цілей не тільки вдосконалити знання і вміння спілкування англійською серед студентів, але й допомогти викладачам з новими ідеями викладання. Серед його чисельних планів - підняти рівень викладання англійською, з використанням сучасних технологій і осучасненням методів викладання.
Франціско та Декстер організували розмовний клуб на базі Центральної бібліотеки. Наразі туди ходять студенти ДДПУ, проте у американців у планах розширити заняття. Розмовний клуб абсолютно безкоштовний і відкритий для всіх. Проте для того, щоб взяти участь у заняттях, людям треба мати хоча б базові знання розмовної англійської. Адже під час цих занять головна увага приділяється розмові та спілкуванню, а не граматиці чи фонетиці. Заняття проводяться кожен вівторок о 16:00 у інформаційному центрі "Вікно в Америку".
Для обох чоловіків робота викладачами в іншій країні - це великий досвід. А програми за обміном - це можливість подорожувати по всьому світу. Про Україну Франціско і Декстер чули в рамках військових подій, які зараз проходять на Донбасі. Про Слов’янськ вони прочитали вже після того, як їх розподілили викладати до нашого міста. Проте жодного страху бойових дій у чоловіків немає. Більше того, по їх розповідям, місто їм сподобалося своєю тишою, спокоєм. Франціско приїхав до Слов’янська з Саванни у штаті Джорджіа. Декстер - з Лос-Анджелесу:
"Запитаєте у мене, як мені Слов’янськ взимку, коли прийдуть холода", - жартує Декстер, натякаючи на те, що в його місті взимку снігу майже ніколи не буває.
Зі звичайними перехожими викладачам не доводиться спілкуватися, адже весь час йде на роботу і рівень володіння англійською серед місцевого населення не дуже високий. Проте, як зазначають американці, перехожі нормально на них реагують, не дивуючись і не без страху.
Студенти, з якими працюють американці, також дуже доброзичливі. Відмітили вони і рівень знань англійської у студентів ДДПУ. Більшість з тих, хто навчається на факультеті іноземних мов, може спілкуватися англійською. З іншими факультетами буває важче. Знання російської допомагає викладачам контактувати зі студентами. Проте, головна їх задача полягає в тому, щоб вдосконалити володіння англійською у студентів Донбаського державного педагогічного університету. Багато з тих, хто ходить до американців на лекції, із задоволенням відвідує ще й розмовний клуб в бібліотеці.
Франціско та Декстер не є звичайними викладачами, вони не ставлять оцінки і не прийматимуть іспити. Проте покладають багато зусиль на те, щоб студенти вишу взяли якомога більше корисного від навчання з носіями англійської мови.
Працювати в Україні вони будуть весь навчальний рік.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:03
10:31
18:30
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі