15:28, 18 лютого 2018 р.
На Донеччині впроваджуються нові проекти, які поєднають поліцейських, науковців та молодь
В поліції Донецької області відбулося друге засідання Координаційної ради між правоохоронцями та представниками вишів-партнерів. Учасники підбили підсумки співпраці у першому кварталі її діяльності та обговорили нові ініціативи. У найближчих планах: молодіжна варта, яка патрулюватиме вулиці спільно з поліцейськими, представництво у робочій групі Громадської ради при МВС, розробка захищеного програмного забезпечення та сучасні практики професійної підготовки працівників поліції.
Поліція Донеччини розширює співпрацю із закладами освіти. До Координаційної ради, створеної між Головним управлінням Нацполіції в Донецькій області, Маріупольським державним університетом та Приазовським державним технічним університетом, увійшли представники ще двох навчальних закладів – Донецького юридичного інституту і маріупольського НВК «Ліцей-школа №48».
Участь в обговоренні взяли начальник поліції Донецької області Микола Семенишин, ректор ПДТУ В’ячеслав Волошин, перший проректор МДУ Олена Булатова та голова студентської ради Сергій Яровий, доцент ДЮІ Сергій Пекарський, директор ліцею-школи №48 Лілія Борисенко.
У рамках взаємодії було створено робочі групи, які розробили і провели спільні заходи у кількох напрямках. Так, для поліцейських проводиться курс лекцій і тренінгів з української мови, історії, інформаційної безпеки, взаємодії з мас-медіа. У свою чергу співробітники поліції знайомлять школярів та студентів з тим, як новітні технології працюють на практиці, надають правові знання та готують до вступу у відомчі виші.
Крім того, молодь відгукнулася на запрошення поліції долучитися до забезпечення громадського порядку в своєму місті. В обох університетах сформовані групи студентів – близько 40 осіб, які увійдуть до складу молодіжного громадського формування. Після підготовки, яку проведуть співробітники поліції, складання заліків та отримання сертифікатів, молодь вийде на патрулювання.
Микола Семенишин відзначив, що надалі співпраця має стати більш глобальною, що дозволить значно підвищити рівень безпеки на Донеччині.
«Головне завдання поліції - запобігти злочинам. У рамках профілактики ми поступово впроваджуємо такі проекти як «Безпечний будинок», «Сусідська варта», «Поліна», яка спрямована на протидію домашньому насильству, а також трирівнева модель профілактики підліткової злочинності. Все це потребує залучення наукового потенціалу та активної участі представників освіти», - підкреслив керівник обласної поліції.
З цією метою учасники Координаційної ради внесли пропозиції подальшого співробітництва. Зокрема студенти факультетів кібербезпеки та права проходитимуть стажування в поліції Донеччини, а університетські фахівці в умовах інформаційної війни допомагають створювати програмне забезпечення, стійке до кібератак.
Науковці МДУ спільно з юристами обласного главку поліції розробляють навчальний посібник для поліцейських щодо забезпечення прав людини.
Педагоги Донецького юридичного факультету залучатимуться разом з поліцейськими у школах для проведення заходів, пов’язаних з протидією булінгу, правопорушенням в дитячій середі. А також планується відновити проект, який почав працювати до війни – надання правових знань щодо домашнього насильства, торгівлі людьми, втягнення у жебрацтво вчителям загальноосвітніх закладів.
Ректор ПГТУ В’ячеслав Волошин відзначив, що молодь є найкращими провідниками інноваційних проектів, та запропонував посилити безпосереднє, живе спілкування студентів та рядових офіцерів поліції, які ділитимуться досвідом роботи сучасної поліції.
У рамках поглиблення співпраці поліції, науковців та молоді Микола Семенишин висунув пропозицію розширити сферу діяльності громадської організації «Ліга майбутніх поліцейських». Зокрема планується, що до патріотичного руху зможуть приєднатися всі громадяни, які бажають розвивати поліцію, незалежно від віку. Також в Маріуполі представники Ліги увійдуть до складу молодіжного парламенту та отримають ширші можливості для втілення суспільно важливих проектів.
У подальших планах Координаційної ради – вихід на державний рівень та налагодження взаємодії з представниками інших областей України.
«Наразі розглядається питання щодо представництва від нашої координаційної ради у робочій групі при Громадській раді МВС », - повідомив Микола Семенишин.
Слов'янський відділ поліціі
Донецької області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:38
Вчора
09:30
Вчора
19:45
3 січня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
00:00, 12 січня 2016 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі