• Головна
  • Життя після війни. Як учасники АТО адаптуються у мирному Слов'янську
13:00, 21 листопада 2017 р.

Життя після війни. Як учасники АТО адаптуються у мирному Слов'янську

За майже чотири роки війни на Донбасі багатьом військовослужбовцям довелося зіштовхнутися з проблемами повернення до цивільного життя.

І добре, коли замість того, щоб закритися в собі, колишні АТОвці починають брати активну участь в житті міста і країни.

Для того, щоб дізнатися про головні проблеми повернення до цивільного життя, ми поспілкувалися безпосередньо з учасниками бойових дій, які змогли знайти своє місце у мирному Слов’янську.

Безумовно, людина, яка довгий період перебувала в умовах бойових дій, потребує часу і умов для успішної адаптації. Та чи в кожному місті є ці умови?

Як зазначає більшість спеціалістів, людям, що повертаються з війни, перш за все потрібна професійна психологічна підтримка. Як розказав нам один із учасників сюжету, колишній військовослужбовець 54 бригади Анатолій Тишаков, отримати психологічну допомогу в нашому місті цілком можливо. Для цього треба звернутися до особистого лікаря, який і порадить психолога.

Ще одним важливим пунктом вдалої адаптації є наявність роботи у колишніх військових. Всі, хто відповідав на запитання, підтвердили, що повернення було легше через те, що за ними збереглися попередні місця роботи. Тому їм не довелося сидіти вдома, закриваючись у власних спогадах.

На щастя, в Україні діють організації, які на волонтерських засадах допомагають не лише пройти психологічну реабілітацію, але й працевлаштуватися. Окрім того, деякі з них проводять спеціальні навчання.

Одним із вдалих прикладів того став проект «За ветеранів до влади». Протягом 4 місяців ветерани АТО проходили навчання на держслужбовців. Для декого з них цей проект відкрив нові можливості і бажання.

Олексій Назаров зараз працює в управління у справах сім'ї та молоді Донецької облдержадміністрації. Після курсу навчання "За ветеранів до влади" чоловік зрозумів, що для того, щоб зробити щось корисне для країни, треба діяти. Робота держслужбовцем - один з кроків для покращення в місті або області.

Саме це він каже і побратимам, які після повернення не бачать позитивних змін в державі.

"Ви хочете змінити країну, але що для цього зробили? Аж нічого. Не треба жалітися, треба брати і робити", - говорить Олексій.

Борис Мовчан, колишній військовослужбовець 8 полку, також пройшов курс навчання. Зараз він продовжує навчання для того, щоб  мати змогу піти на держслужбу. 

Ще одним важливим фактом адаптації АТОвців в мирному житті є можливість спілкування з побратимами, з людьми, які можуть зрозуміти краще за інших, які можуть допомогти інформаційно. З цією метою в містах України створюються Спілки ветеранів АТО.

Повернувишсь до Слов'янська Анатолій Тишаков створив свою громадську організацію "Захисник", до якої входять учасники бойових дій зі Слов'янська. За декілька місяців існування, вони вже створили дорожню карту, яка може допомогти АТОвцям, що тільки повернулись додому, зорієнтуватися з тим, куди і до кого звертатися для оформлення тих чи інших документів. 

Життя після війни. Як учасники АТО адаптуються у мирному Слов'янську, фото-1

Повний матеріал з цієї теми читайте в наступних публікаціях 6262.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #АТО #повернення #роботи #документи #проблеми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...