17:24, 4 вересня 2017 р.
Слов'янські екологи повідомляють
Восени жителі нашого міста традиційно починають прибирати сміття, опале листя та суху траву з присадибних і дворових територій, городів і спалювати все це в багаттях, що призводить до значного забруднення атмосферного повітря, погіршення якості земельних ресурсів.
Зазвичай більшість цих протиправних дій з боку жителів спостерігається в садівничих товариствах і на присадибних ділянках приватних секторів. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям горить безліч різноманітного сміття, а це суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Особливо небезпечним є спалювання на присадибних ділянках рослин, які були оброблені хімічними речовинами. В диму міститься безліч токсичних сполук, так як листя вбирають з атмосфери все викиди. А при спалюванні листя виділяється одне з найбільш токсичних синтетичних сполук - діоксин.
Листя є природним фільтратором повітря. Дим від спалювання містить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низку канцерогенних сполук. У людини ці речовини викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань, можуть призвести навіть до ракових захворювань.
Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням ряду норм чинного законодавства, а саме: ст.50 Конституції України, ст.ст.9, 12 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст.16 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", п .п. 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, п. 3.6., 6.4.2. Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, Закону України "Про благоустрій в населених пунктах", «Правил благоустрою територіі міської ради» затверджених рішенням міської ради від 27.02.07г № 119-Х-5.
Згідно ст. 77 і 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, побутових відходів, відходів рослинного походження і т.д. буде накладено штраф:
- на громадян - від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.);
- на посадових осіб - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).
Крім того, згідно з ст.245 Кримінального Кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» порушник може понести також кримінальне покарання. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим способом - караються штрафом від 5100 до 8500 грн. або обмеженням волі на строк від 2 до5 років.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
live comments feed...
Коментарі