16:32, 23 червня 2017 р.
Витоки війни на Донбасі, або інформаційна зброя РФ: у Слов'янську відбувся круглий стіл
Коли почалася проросійська пропаганда в Україні? Яке значення у розв'язанні конфлікту в Криму та на Донбасі вона має? Російська агресія у соціальних мережах "Вконтакте" и "Одноклассники".
Сьогодні за участі заступника начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки центрального управління Служби безпеки України полковника СБ Юлії Лапутіної у Слов'янську оговорили роботу пропагандистської машини РФ проти українського народу. Спілкування відбулося у формі круглого столу під назвою "Інформаційна агресія в умовах гібридної війни: відповіді України".
За словами Юлії Лапутіної, Росія свідомо розпочала підготовку агресивний дій щодо України з часу здобуття нашою країною незалежності. Спочатку зброєю була інформація...
Все розпочиналося з поширення в українському інформаційному просторі російського контенту, героїзації російської армії, підвищення значущості СРСР у Перемозі у Другій Світовій війні. У фільмах та серіалах все частіше почали з'являтись ностальгічні настрої за радянським союзом, усіляко висвітлювалась нерозривність українського та російського народів. У книжкових магазинах ширилися примірники російської літератури.
Коли Росія відчула підтримку громадян, терористична машина перейшла у дію. Непомітна анексія Криму, кампанія створення народних республік у Донецькій і Луганській областях і врешті решт - війна. На даний час інформаційна битва продовжується, вона відбувається як на території тимчасово окупованих територій, так і на підконтрольній Києву частині.
Одним з найсильніших важелів пропаганди "руського миру" в Україні - російські соцмережі "Вконтакте" і "Одноклассники", пошукова система "Яндекс" та інші ресурси, які зараз підпали під санкції в Україні та заборонені на території нашої держави.
За словами полковника СБ Юлії Лапутіної, станом на 2013 рік на території України нараховувалося близько 7 мільйонів антиукраїнських акаунтів, які адмініструвалися у більшості своїй з території РФ. На сторінках соцмереж постійно розпалювалася ворожнеча, майоріли заклики до повалення української державності.
На думку Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави, заборона соцмереж - це один з найсерйозніших кроків на шляху до знищення російської агресії та розпалювання війни на території нашої держави.
Також обговорили значення в укаїнській економіці російської компанії 1с, яка використовується для роботи бухгалтерського, управлінського та інших видів обліку в малому і середньому бізнесі. Відмова від цієї програми не лише захистить персональні дані підприємств, вбереже українську економіку від диверсій, а й дасть можливість вітчизняному продукту вийти на ринок.
Після доповіді підполковника присутні обговорили шляхи протидії інформаційній агресії РФ, роль сектору безпеки, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадянського суспільства у контрпропаганді.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:45
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:52, 15 листопада
22
08:07, 9 листопада
20:45, 10 листопада
20:45, 10 листопада
live comments feed...
Коментарі