15:52, 15 травня 2017 р.
У Слов'янську працює Національна служба посередництва і примирення. Куди звертатись
Україна не відноситься до країн, де в сфері соціально-трудових відносин існує сильна традиція колективних переговорів і соціального діалогу. Тому, саме слабкість колективних переговорних процесів між найманими працівниками й роботодавцями, необхідність їх підтримки, розвитку і зміцнення, потреба у наданні незалежних послуг з посередництва і примирення сторін та усуненні стихійності в розвитку і методах вирішення соціально-трудових конфліктів, зумовили обрання Україною правової моделі системи позасудового врегулювання колективних трудових спорів, за якою процедури примирення регулюються і орган, який ними управляє, встановлюється актом влади – Законом.
Отже Україною було обрано правову модель, яку можна умовно охарактеризувати як систему державного сприяння вирішенню соціально-трудових конфліктів і спорів. При цьому, держава відіграє активну роль при проведенні переговорів та примирних процедур, що повністю відповідає нормам міжнародного права, зокрема Європейській соціальній хартії (переглянутої) та Конвенціям і Рекомендаціям МОП, переважна більшість з яких ратифікована Україною.
Таким чином, все вищезазначене й зумовило прийняття законодавцем Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та створення відповідного державного органу – Національної служби посередництва та примирення. Подалі відбулось створення і її відділень, зокрема відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області.
Час переконливо засвідчив, що відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області, як невід’ємна і складова частина загального процесу розв’язання трудових конфліктів і спорів між сторонами соціально-трудових відносин, дедалі відіграє провідну роль у суспільному житті Донецької області.
З огляду на широту, складність і багатогранність конфліктів і спорів та недостатній рівень правової культури учасників вирішення трудових конфліктів і спорів постає необхідність вдосконалення організації і проведення роботи по підвищенню рівня їх правової культури.
Сьогодні відділення НСПП в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і громадських організацій в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.
Для отримання консультацій можна звертатися до Відділення НСПП в Донецькій області, яке розташовано за адресою: 84122, м. Слов’янськ, вул. Світлодарська (Чубаря), 4, офіс 4.
Контактні тел. 062(62)259-99, 066-84-82-864. Е-mail: aktsar2015@і.ua
Начальник відділення НСПП в Донецькій області
Хімчак А.Б.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:20
Вчора
18:28
Вчора
16:16
Вчора
15:22
Вчора
14:25
Вчора
13:25
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі