11:49, 12 травня 2017 р.
Безвізовий режим для українців: умови і можливості
11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Це була фінальна інстанція в отриманні дозволу українцям перетинати кордон ЄС без віз.
Незважаючи на те, що українців позбавлять необхідності проходити складні процедури з отримання візи, поїздки до ЄС все ж таки матимуть жорсткі умови.
Які шляхи відкриваються За угодою, українці зможуть їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великобританії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас у Єврокомісії запевнили, що українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.
Незважаючи на те, що безвізовий режим дає можливість подорожувати громадянам України в Європу без віз. Але треба пам'ятати про деякі нюанси:
1.Подорожувати без віз зможуть тільки власникибіометричних паспортів. Про це чітко зазначено в законодавчій пропозиції Єврокомісії. Запровадження таких паспортів було однією з умов надання безвізового режиму. Тим, хто не має такого документу, потрібна буде віза.
2.Без віз ви зможете бути на Шенгенських територіях протягом 90-а днів з кожних 180. Іншими словами, безвізовий режим не означає права нескінченно довго бути на території країн ЄС. Перевіряти кількість проведених днів будуть за штампом у паспорті про перетин кордону.
Слід пам'ятати також про певні обмеження безвізового режиму. Головні з них такі:
1. Безвізовий режим не дає вам автоматичного дозволу на роботу чи навчання в країнах ЄС. Для отримання таких дозволів вам потрібно, як і зараз, отримувати національні візи (чи посвідки на проживання) з наданням такого права.
2.Безвізовий режим далеко не тотожний входженню в Шенгенську зону. Всередині Шенгенської зони ви взагалі не маєте показувати паспорт під час перетину кордону між країнами. Натомість у рамках безвізового режиму ви маєте показувати паспорт. Інша річ, — що він не мусить мати візи. В аеропортах також нічого не зміниться: громадяни України ставатимуть в чергу до віконця «всі паспорти» (як і громадяни США чи Японії, наприклад), а не в віконце для громадян ЄС та Шенгенської зони.
Проте, українцям треба пам'ятати, що навіть із біометричним паспортом громадянин України має бути готовим надати прикордонним службам країн ЄС документи, які, зокрема, підтверджують мету візиту та намір повернутися в Україну. Наприклад:
- бронювання готелю;
- лист із запрошенням від родича або іншої приватної особи, яка легально проживає у країні ЄС;
- зворотній квиток;
- виписка з банку про достатню кількість грошей на рахунку;
- поліс медичного страхування;
- поліс страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).
Залишаються можливості того, що когось із бажаючих можуть не пустити в Європу. Треба пам'ятати, що прикордонники, які мають право останнього голосу, можуть завернути вас на пункті пропуску або навіть повернути з аеропорту, куди ви вже прилетіли. Причиною може стати відсутність певних паперів із попереднього списку, а також перебування у списку осіб, яким раніше було заборонено в'їзд.
Але в кожному разі, попри різні обмеження, безвізовий режим надасть величезні плюси українцям, які нарешті зможуть їздити в Шенгенський простір без віз. А тому мати «доступ до Європи» стане значно простіше.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:01
Вчора
16:37
Вчора
15:17
Вчора
14:41
Вчора
12:35
Вчора
11:33
Вчора
10:01
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
16:55, 30 грудня 2024 р.
15
23:36, 25 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі