
17:36, 19 жовтня 2016 р.
На Донеччині жертвами сімейного насильства стали близько 1,5 тисяч осіб
У минулому році на території декількох областей України були створені мобільні бригади психосоціальної допомоги - п'ять таких бригад працювали в Донецькій області. За рік допомога бригад знадобилася в 5 випадках зґвалтування, 11 факти сексуального насильства і 490 випадки фізичного насильства.
За минулий рік бригади психосоціальної допомоги, що працюють на Донеччині, встигли надати допомогу в 1734 випадках гендерного насильства, повідомляє ІА «Вчасно».
Більше 1,4 тис. випадків - це факти сімейного насильства. Допомога мобільної бригади знадобилася в п'яти випадках зґвалтування, 11 факти сексуального насильства, 490 випадки фізичного, 278 - економічного та 932 - психологічного насильства.
На території Донецької області додаються ще три нові бригади: в Бахмуті, Новогродівка і Волновасі. Про це повідомив представник Фонду народонаселення ООН в Україні Каспар Пік, який приїхав з візитом в Донецьку область, щоб підвести підсумки першого етапу і презентувати другу фазу проекту ФН «Відповідь на гострі гуманітарні потреби найбільш вразливих жінок і неповнолітніх дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на сході України ».
Географія обслуговування розподілена так, що разом з уже діючими бригадами в Краматорську, Слов'янську, Костянтинівці, Добропілля та Мангуші охоплюється територія всієї підконтрольній українській владі Донецької області.

насилие
«У Донецькій області ситуація з гендерним насильством серйозніше, ніж в інших регіонах, - зазначив в ході прес-конференції Каспар Пік. - Кожна жінка повинна знати, що може розраховувати на допомогу психолога і соцпрацівника, що є безпечне місце, де вона може на час сховатися від насильства».
Заступник очільника області Євген Вілінський наголосив, що факт наявності сімейного насильства не можна замовчувати.
Щоб визначити обсяг майбутньої роботи, необхідно чітко розуміти, скільки людей можуть стати потенційними жертвами насильства.
Побутове насильство частіше замовчується. На думку чиновника, необхідно посилювати інформаційний компонент програми, щоб люди не мовчали.
Трохи більше 1,7 тис. Випадків, коли за допомогою звернулися до мобільних бригадах - це лише частина айсберга, скільки всього жертв насильства - невідомо.
За даними обласного управління у справах сім'ї та молоді, кожен квартал в різні інстанції надходить до 3 тис. Звернень з приводу різних форм насильства.
Спеціалізованого притулку для укриття жертв насильства в Донецькій області немає - таких установ за все три в Україні.
Мобільні бригади в разі потреби направляють потерпілих до обласного Центру соціально-психологічної допомоги або центр матері і дитини, де можна безкоштовно перебувати до трьох місяців, якщо більше немає варіантів сховатися від насильства.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
21:59, Вчора
20:34, 2 квітня
91
09:42, 1 квітня
15
live comments feed...
Коментарі