15:03, 28 вересня 2016 р.
Тонкощі риболовлі на коропа
Короп — легка риба, що розмножується в природних і штучних водоймищах і досить швидко зростає. Для того, щоб рибалка була вдалою, потрібно знати секрети і тонкощі лову коропа. Лов коропа – справа не проста, це капризна і непередбачувана риба.
Насамперед потрібно перевірити дно в вибраному місці для рибалки, потім підгодувати рибу. Дно не має бути сильно зарослим водоростями або покрито багаточисельними корчами. Поверхня дна обстежується за допомогою занедбаності волосіні з прив’язаним до неї грузилом. Волосінь повільно ведеться по дну. Тягарець, проходить по дну, згинає вершину вудки, і, спостерігаючи за нею, можна визначити поглиблення і вибрати місця для занедбаності.
Короп дуже ненажерлива риба і прикормлюванням слід розрахувати так, щоб він не наїдався. Для того, щоб підгодувати крупну рибу інколи потрібно до 10-15 кг приманки. Чим більше прикормки, тим довше удається утримати в цьому місці крупну рибу. Після того, як риба підійшла на прикормку її потрібно підгодувати ще і хвилин через п’ятнадцять можна закидати вудку. Зараз в спеціалізованих магазинах продається велика кількість прикормки і наживи для коропа, які називаються бойл.
Вони виготовляються таким чином, що легко вбирають ароматизуючі добавки і довго зберігають запах, добре тримаються на гачку. Використовуючи бойли, Ви можете розраховувати на видобуток крупного коропа, оскільки дрібна рибі не зможе його розкусити. Щоб закинути прикормку подалі рибаки використовують рогатки. Слід зауважити, що коропи не лякаються гачка і це дозволяє кріпити наживку не на сам гачок, а на окремий повідець. Це зручно тим, що якщо Ви використовуєте саморобні приманки, то вони можуть бути як досить твердими, так і м’якими. Гачок у такому разі завжди готовий до підсічки коропа. Для кріплення твердого бойла до повідця, в нім просвердлюється отвір, через який повідець протягається, а в петельку на кінці повідця вставляється спеціальний стопор. Окрім купувальних приманок рибаки використовують саморобні. Їх існує безліч. Наприклад, окрім опаришів, комбікормів, черв’яків, мотиля застосовують перловку, солодку консервовану кукурудзу, суху скориночку хліба.
Правильно підібрані снасті – одна з умов вдалої рибалки. Виходячи зі своїх переваг, Ви можете вибрати вудку або спінінг, головне, щоб довжина вудилища була в межах 3,6 -3,9 м. Таке вудилище личить для лову на близьких і далеких дистанціях, дрібного і крупного коропа. Оскільки вантажило для лову коропа зазвичай досить важке, а закидати його доводитися метрів на сто, вудилище має бути потужним і жорстким. Котушко-тримач на вудилищах для лову коропа висунутий далеко уперед, одна його рукоятка коротка, інша знаходиться в самого кінця вудилища. Зазвичай рибаки беруть з собою 3-4 вудки.
При виборі котушки, звернете увагу на її розмір – чим вона ширша, тим далі буде занедбаність. Якщо на гачок попався крупний короп, на котушку доводиться значне навантаження. Шпуля котушки повинна вміщати не менше 200 метрів волосіні і бути повністю заповнена. У деяких сучасних конструкціях котушок для лову коропа, є два регульовані гальма, що запобігає обриву волосіні при виведенні дуже крупних екземплярів.
Волосінь вибирайте так, щоб вона годилася для далекої занедбаності і витримувала вагу крупного коропа. Багато рибалок віддають перевагу мононитці 0,3 – 0,35 мм. Вона досить еластична і добре амортизує ривки риби при її виведенні, менше плутається. Зараз у продажу є флуоресціююча волосінь, що полегшує спостереження за нею під час клювання. Щоб важкі грузила не відривалися від тонкої мононитки, досвідчені рибаки застосовують шок-лідер – шматок міцнішої волосіні, прив’язаний між грузилом і основною волосінню.
Тягарець для лову коропа має бути важким, 80-100 грамів. Форма грузила підбирається залежно від характеру дна водоймища, його заіленності. Грузило повинне легко входити в грунт і застрявати в нім.
Гачок, призначений для лову коропа має бути гострим і надійним. Звичайно це ковані гачки темного кольору. Розмір його підбирається відповідно до розміру бойла і передбачуваного видобутку.
Сектор іхтіології та регулювання
рибальства Донецькрибоохорони
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:20
Вчора
18:28
Вчора
16:16
Вчора
15:22
Вчора
14:25
Вчора
13:25
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
12:08, Вчора
18
09:25, 7 січня
25
09:24, 7 січня
live comments feed...
Коментарі