Міська влада
21:57, 27 вересня 2016 р.
Закритий міський голова Вадим Лях
Міська влада
В Україні відбувається процес децентралізації. Дуже важливо, аби під час передачі повноважень місцевому самоврядуванню від центру, збільшувалась відкритість влади. Аби замість децентралізації ми не отримали нової феодальної системи. Така небезпека існує і в місті Слов'янську, оскільки мешканець зіштовхується з інфомраційною закритістю міської ради.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади. Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту, така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
А це значить, що всі проекти рішень: рішення міської ради, рішення виконкому та розпорядження міського голови публікуються в обов’язковому порядку на інформаційних носіях: чи то комунальна газета, чи сайт міської ради. Оскільки за законом лише 20% відсотків шпальти комунальної газети відводиться для такого роду інформації, то цілком логічно, що публікування проектів рішень і розпоряджень просто фізично унеможливлюється, і логічним кроком міської ради було би публікування цієї інформації на сайті міської ради.
Але тут ситуація склалася дуже неоднозначна. Якщо проекти рішень та рішення міської ради та виконкому, хоч і з порушенням строків, але все ж таки опубліковані на сайті, то розпорядження міського голови дуже особливим чином висвітлюються в публічному просторі. Зараз розпорядження міського голови на сайті міської ради виглядає таким чином:
На фото видно, що розпорядження міського голови діляться умовно на три групи: розпорядження щодо проведення процедури перевірки «люстрації» міської ради, розпорядження про перейменування та скликання позачергової сесії. Майже за рік роботи міського голови не опубліковано жодного розпорядження, що могло би інформувати про безпосередню роботу міського голови.
Порівнянням та прикладом іншої роботи міського голови може бути Торецька міська рада, де на сайті опубліковано всі розпорядження міського голови не лише технічного характеру, а й ті, що висвітлюють реальну роботу очільника міста.
Ситуацію з розпорядженнями міського голови можна розглядати з декількох сторін.
По-перше, такими діями міська рада порушує Закон України «Про доступ до публічної інформації», яким передбачено оприлюднення цієї інформації на офіційному сайті, за що може понести адміністративне покарання.
По-друге, виникають питання у підході щодо відбору розпоряджень. Адже по факту, рішення міського голови оприлюднені, але лише ті, що є нейтральними і жодним чином не накладають відповідальність на міського голову, або не шкодять його репутації.
По-третє, розпорядження міського голови - це безпосередній його обов’язок. А тому, або міський голова має що приховувати та приховує це, або за весь період своєї каденції міський голова видав 28 розпоряджень, жодне з яких не було суто технічним.
Від себе «Сильні громади » направили звернення до міської ради з проханням розмістити всі розпорядження міського голови відповідно до Закону України та залишили за собою право оскаржувати такі дії у результаті відсутності позитивного вирішення цього питання.
Координатор руху «Сильні Громади» Марія Середа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:30
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
live comments feed...
Коментарі