У сучасному світі школярок і студенток взагалі не хвилює питання про прання. Зрозуміло, у кожного є пральні машини, які роблять процес прання легким і безтурботним. Але коли дівчина стає турботливою мамою і люблячою дружиною, для неї процес прання має величезну важливість.
Перед початком прання треба пересортувати усю брудну білизну: білі речі перуться окремо від темних речей. Якщо ви пратимете в пральній машині, необхідно застебнути усі ґудзики і блискавки. Також треба не забувати про перевірку кишень, з них треба все вийняти і застебнути їх.
В деяких випадках одяг треба перед пранням заздалегідь замочувати. Це тільки по телевізору показують, що від плям різного походження можна відразу позбавитися. У реальному житті такого не буває, якщо на речах присутні плями від фруктів, жиру, крові, фарби, кави і так далі, речі спочатку слід замочити в порошку чи у спеціальному засобі для виведення плям. Як правильно замочувати білизну залежить від типу тканини.
Також треба звернути увагу на температуру води при пранні, білі речі з плямами потрібно прати в гарячій воді, а речі, які здатні линяти, рекомендується прати в прохолоднішій воді.
Якщо ви сумніваєтеся і не знаєте, чи поліняє ця річ при пранні, це необхідно перевірити. Для цього потрібно буде в теплу воду додати мило і покласти в нього на 5-8 хвилин невеликий шматочок тканини цієї речі, після чого сполоснути вже в холодній воді. Виріб повинен полежати деякий час, через 15 хвилин його треба просушити і пропрасувати праскою. Якщо річ не змінить колір, означає можна сміливо її стирати. Якщо ж у вас немає ні бажання, ні часу на подібні експерименти, можна просто звернутися в хімчистку.
Перш ніж починати прання, визначитися, як ви пратимете - машинкою або руками. Також треба ретельно подивитися на річ, якщо ви її одягали лише один раз, буде досить повісити її на балкон. Дуже часто, одяг, який має бирку «сухе чищення» можна акуратно і обережно випрати руками. Вироби з шерсті і шовку без жодного побоювання можна випрати вручну в холодній або злегка теплій воді.
Для прання вручну рекомендується використати мильну стружку, вона зробить дбайливу і щадну дію не лише на ваші руки, але і на матеріал виробу.
Прання в пральній машинці, навіть в делікатному режимі, може заподіяти ушкодження речам, тому святкові і нарядні речі, краще стирати вручну.
Після того, як ви розсортуєте речі за кольором, типу тканини і у міру забрудненості треба вибрати оптимальний режим для прання. Щоб пральна машинка довше вам прослужила своєю якісною роботою, треба звільнити кишені в усіх виробах і застебнути ґудзики. Речі з джинсової тканини і вельвету необхідно вивернути навиворіт.