У Київській області проведено моніторинг якості води в річці Десна, результати якого показали, що перевищення допустимих рівнів забруднюючих речовин не виявлено. Про це 29 серпня повідомили новини Вишгорода, посилаючись на Київську обласну військову адміністрацію.
Інформація про можливе забруднення річки Десна з'явилася після того, як у Сумській області в річці Сейм, яка є притокою Десни, були зафіксовані серйозні проблеми з якістю води. Там виявили значні перевищення рівня органічних забруднювачів, що спричинило загибель риби. Це викликало хвилю занепокоєння, оскільки забруднення могло поширитися далі по течії та вплинути на стан води в Київській області.
У зв'язку з цим Державна екологічна інспекція Столичного округу провела низку перевірок якості води в Десні. Перевірки тривали кілька днів, і фахівці проаналізували рівні органічних та мінеральних речовин у воді, а вміст кисню, оскільки його нестача може бути причиною загибелі риби. Як пише видання “Вишгород Онлайн”. за результатами досліджень було встановлено, що всі показники перебувають у межах допустимих норм.
Київська обласна адміністрація зазначила, що ситуація залишається під контролем, але для запобігання будь-яким потенційним ризикам ухвалено рішення посилити контроль за якістю води. Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила проводити щоденні перевірки стану води в Десні, щоб своєчасно реагувати на можливі зміни в екологічній ситуації.
З огляду на ситуацію, влада рекомендує мешканцям тимчасово утриматися від використання води з річки Десна. Зокрема, заборонено:
- використовувати воду для пиття;
- купатися;
- рибалити;
- використовувати воду для господарських потреб;
- поїти тварин водою з цієї річки.
Раніше мер Вишгорода Олексій Момот опублікував у соцмережах інформацію про виявлення отруйної речовини в річці Десна, однак цей допис пізніше був видалений.
Своєю чергою міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець в ефірі телемарафону заявляв, що в річці Сейм дійсно зафіксували забруднення органічними речовинами, які спричинили зниження рівня кисню у воді. Це стало причиною масового мору риби. Водночас він наголосив, що не було виявлено жодних хімічних або токсичних речовин.