Щодня ми відкриваємо та закриваємо безліч дверей, не замислюючись про те, які механізми на них встановлені та дозволяють це робити. Але в безпеці немає дрібниць, і від правильного вибору та встановлення запірного пристрою залежить якість контролю та управління доступом, успішність вирішення завдання збереження майна. З цим успішно справляються саме електрозамки на двері завдяки своїй функціональності та надійності.

Місця, де електрозамок з успіхом використовується

Електрозамок на двері є найбільш поширеним пристроєм, який використовуються у всіх місцях, де потрібне електронне чи дистанційне керування відмикання. Але у нього існує безліч інших застосувань: використовується з пожежно-охоронною сигналізацією, це можуть бути двері приміщень, шаф тощо. Безумовно, електрозамки та електрозасувки є важливими елементами систем контролю і управління доступом (СКУД), тому знаходять застосування в офісних будівлях, банках і фінансових організаціях, навчальних і медичних закладах, готелях тощо.

Як перспективу можна розглядати їх використання в системах для «розумних» будівель, що активно розвиваються, зокрема їх безпеки. Електричний замок, інтегрований із сучасними технологіями IT (інтернету речей), дозволяє керувати доступом до приміщень за допомогою мобільних пристроїв, покращує системи моніторингу та сповіщень, забезпечує більшу гнучкість і ефективність в управлінні безпекою об'єктів.

Який можна купити електрозамок по функціоналу?

Пристрої, що замикають можуть бути різних типів. Зазвичай, це визначається різницею в конструкціях і додатковими опціями пристроїв. Профільні інтернет-магазини складають свій асортимент з таких моделей:

  • електромагнитні — виконують відкриття та закриття, завдяки простоті конструкції та відсутності рухомих частин працюють дуже довго і рідко ламаються;
  • електромеханічні — класичний варіант з можливістю електронного відкривання, комплектується ключем або передбачають можливість встановлення серцевини, що дозволяє використання як звичайного замка;
  • смарт — електрозамок, що дозволяє налаштовувати найзручніший для користувача варіант роботи: обирати вид розблокування, створювати потрібну кількість користувачів, керувати налаштуваннями замка та доступом у віддаленому режимі, отримувати історію операцій замка і багато іншого;
  • електромеханічні защіпки виконують базову функцію відкриття та закриття дверей, це альтернатива магнітному замку в тих випадках, коли його установка неможлива з різних причин, належать до сегмента недорогих рішень, це може бути, наприклад, електрозамок на хвіртку;
  • електроригельні — встановлюються в нерухому частину дверей, при подачі або відключенні живлення (залежно від типу засувки) звільняється ригель, що дозволяє відкрити двері.

Особливості застосування електричного замка на двері

Область застосування електрозамків з механічною частиною й електрозасувок охоплює ті ситуації, де неможливо або недоцільно встановлювати магнітний. Якими можуть бути ці ситуації?

Конструкція дверей не дозволяє використати інший тип

Наприклад, не дуже міцні двері можуть просто зламатися, якщо на них встановити магнітний замок і при цьому сильно потягнути за ручку закритих дверей. Сюди ж відносяться алюмінієві або ПВХ-двері: не завжди можливо встановити магнітний замок на вузькому профілі. Крім того, установка може призвести до перекосу дверей.

Потрібні різні режими доступу протягом доби або тижня

Магнітний варіант надзвичайно простий у своєму функціоналі: якщо є живлення, то замок закритий, якщо живлення немає – замок відкритий. Він доцільний як електрозамок на калитку. Електромеханічні ж можна відкривати та закривати як за допомогою електронного ключа, так і за допомогою механічного. Це надає додаткові можливості для налаштування контролю доступу через двері. Наприклад, можна закривати на ніч механічним ключем, щоб обмежити доступ за картками. При цьому, якщо спрацює пожежна сигналізація, електрозамок буде автоматично розблокований. Комбінація "електромагнітний замок + додатковий механічний" такого функціоналу забезпечити не може.

Невідповідність вимогам безпеки, включаючи пожежні

За нормативами певні двері повинні мати режим "антипаніка" і бути обладнаними спеціальною штангою або ручкою для швидкого відкриття. Цей функціонал можна реалізувати лише за допомогою електромеханічного варіанту. Існують також рішення з керованою "антипанікою". У разі втрати живлення або за сигналом від охоронної чи пожежної сигналізації такий електрозамок буде розблокований лише на вихід — відкрити його ззовні буде неможливо. Магнітний, звісно, не підтримує такий режим: після зняття напруги двері будуть відкриті як на вхід, так і на вихід.

Для врахування таких нюансів варто звернутись до фахових продавців, наприклад, компанії «ПТБ», яка спеціалізується на системах безпеки та пов’язаним з цим обладнанням. Організації з багаторічним досвідом роботи пропонують продукцію тільки найкращих та перевірених брендів з комплексними послугами, включаючи монтаж, ремонт, клієнтську підтримку.