Кухня – це місце у квартирі, де відбувається приготування їжі. Згадайте, як часто вам доводилося відмивати від жиру та гару плиту, кахель або навіть стелю. Тому у виборі світильників для кухні ключовою особливістю має стати практичність світильника. Сюди не підійдуть люстри з кришталевими підвісками, із тканинними або паперовими абажурами. Звичайно, це не безумовне правило, але воно заощадить сили при збиранні на кухні, на яку і так потрібно більше зусиль, ніж на решту кімнат.

Вигідно купити підвісні світильники для кухні можна на сайті dilight.com.ua!

На що звернути увагу?

Розглянемо кухню як окрему кімнату зі своїми особливостями. Що ми бачимо? На кожній кухні є маса навісних шаф, витяжка та інші меблі. Найчастіше ці предмети меблів розташовуються якраз над зоною приготування, тобто під час приготування їжі, якщо джерело світла в кімнаті одне, воно перекривається самим кухарем та навісними шафками. Можна зробити навісні шафи своїми помічниками і встановити вбудовані споти в нижній частині, прямо над зоною готування і оброблення, над раковиною.

Можна встановлювати підсвічування прямо над плитою, вбудувавши світильники у витяжку. Ідеальний варіант для точкового освітлення – всілякі врізні споти, позбавлені підвісок. Плоскі моделі, що йдуть нарівні з основною поверхнею, по можливості з мінімумом декору. Зверніть увагу на глибину врізання, щоб вона не перевищувала товщину шафки. Також світло можна розташувати на стелі над плитою або зоною приготування для яскравішого підсвічування.

Найкраще для оформлення кухні підходять підвісні світильники з металевим або керамічним плафоном, так як їх буде простіше відмити від жиру та кіптяви, вони не просочаться брудом. Щоб видалити забруднення, досить просто протерти плафон мильною ганчіркою. Можна вибрати закриті плафони підвісних світильників. Підвісні та стельові світильники – ідеальний варіант для кухні. Головне – враховувати довжину дроту. Ці світильники можна розташувати над обіднім столом, при поєднанні зі спотами можна чергувати світло - включати споти під час готування і вимикати, увімкнувши підвісний світильник, на час їди.

Розмір та можливість освітленості залежать від величини кухні та висоти стелі. Якщо обідня зона поєднана із зоною готування, то краще підійдуть підвісні світильники чи люстри. Якщо ж їдальня та кухня – два окремі приміщення, то в кухні освітлення можна обмежити спотами та стельовими простими світильниками із закритим плафоном.