Солярка може використовуватись у різних кліматичних умовах. Відмінність дизельного палива полягає у можливості створення пального, максимально ефективного для кожного сезону. Виробляється ДТ за допомогою переробки нафти та додавання всіляких присадок, потім гуртові поставки палива відбуваються через https://untk.ua/ по кращім цінам. Певні марки мають різні показники, відповідно та характеристики.
Базові відмінності дизпалив для зими та літа
Дизельне паливо, літнє та зимове – відмінності типів пального полягають у їх характерних особливостях:
ДТЛ
Солярка для теплих сезонів містить мінімальну кількість присадок, демонструє хімічну стабільність. Одержують сировину шляхом змішування дизельних фракцій та зміни цетанового числа до позначки 50-55. Відрізняється соряра тривалим терміном зберігання. При цьому гранична температура фільтрації речовини становить – 5 °C нижче за нуль.
Літнє дизпаливо потім має підвищену в'язкість. Даний вид пального характеризується відмінними змащувальними властивостями
ДТЗ
Основна відмінність дизпалива для холодних сезонів від літнього полягає у використанні депресорних присадок. Саме ці добавки дозволяють покращити низькотемпературні показники пального. Чим вище концентрація присадок у дизелі, тим нижче температурна відмітка його фільтрації. Цей факт відбивається на вартості – вартість продукції значно збільшується.
Відмінність дизельного палива – у чому різниця характеристик марок.
Відмінності зимового та літнього дизпалива наочно видно в основних характеристиках пального, різною буде:
- Температура закипання. ДТЛ одержують при скипанні вуглеводневих фракцій при t° 180 – 360 °C, ДТЗ – 180 – 340 °C.
- Температура спалаху. 62 °C для літнього палива та 40 °C для зимового дизеля.
- Температура застигання. Для зимового ДП -35 °C, тоді як для літнього -5 °C.
- Густина. Для марки «Л» не перевищує 860 кг/м³, для «З» – трохи більше 840 кг/м³.
Головна відмінність дизпалива для зими та літа полягає у специфіці використання, так:
- Експлуатувати техніку, заправлену літнім ДП, за температури нижче за допустиму заборонено. Інакше з ладу вийде паливна система, ремонт якої коштуватиме недешево. Виконати перехід на зимове дизпаливо варто за перших заморозків.
- Обслуговування авто зимовим ДП допустиме і в теплі сезони. Але таке рішення буде недоцільним. В даному випадку віддача мотора буде нижчою, при цьому токсичність вихлопу стане вищою від звичайного.