Коли справа доходить до забезпечення безпеки в приміщенні, то постає питання, як саме. Сигналізація – це хороший варіант, але підсилити його ніколи не пізно. Одним із варіантів є розумні замки. Вони представляють собою електронні елементи, котрі замикають двері, і котрі так просто не відчинити. Для цього потрібні спеціальні ключі або пристрої.

Основний принцип роботи та головні різновиди розумних замків

Розумний замок є хорошою та надійною альтернативою звичайному механізму для запирання (тому, котрий використовує класичний ключ для відмикання). Вони використовуються у якості основних засобів для замикання дверей. Причин тут кілька:

  • Вони прості, незважаючи на велику кількість електроніки та плат.
  • Вони надійні. Ламаються подібні механізми рідко, працюють вони добре.
  • Під час непередбачуваних ситуацій подібні засоби для замикання працюють добре.

Принцип дії простий: одним із складових такого розумного замка є електричний мотор, на нього подається відповідний сигнал, і мотор спрацьовує. Він відкриває замок. Елементами живлення можуть слугувати або акумулятори, або від класичних батарейок. Від мережі вони живляться рідко, адже перебої з електропостачанням зроблять замок неробочім, і власник квартири його не зможе відкрити. Головне тут – слідкувати за зарядом живлячих елементів. Головним складовим елементом механізму є мікроконтролер, що складається з дрібних елементів по типу мікросхем та плат. Саме на нього користувач подає сигнал, а вже мікроконтролер подає інший сигнал на електричний двигун, що відмикає замок.

За методами встановлення смарт-замки ділять на врізні та накладні. Врізні, як і їх звичайні механічні аналоги, встановлюються в середину двері. Для цього в полотні вирізається частина, яка відповідає формі механізму замикання. Замок встановлюється туди, підключається й починає працювати. Має додатково в собі механізм сповіщення у разі спроб злому та у разі інших нештатних ситуацій. Накладні замки встановлюються без руйнування полотна двері. Тільки просвердлюються отвори для кріплення механізму, далі сам механізм підключається. Накладний замок може встановлюватися у старий корпус механічного аналога та мати механізм автоматичного замикання.

Тому розумні замки зараз грають важливу роль у забезпеченні безпеки приміщень. Вони сучасні, надійні та якісні. Вони добре виконують поставлені задачі.

Способи відкривання смарт-замка

Таких способів є кілька:

  • Спеціальна картка. Вона намагнічена особливим чином. Користувач проводить нею через відповідний слот, де з неї зчитується необхідна інформація. Якщо вона правильна, то замок відмикається.
  • Завдяки додатку, котрий користувач встановлює на смартфон або планшет. Тоді вже даний пристрій зв'язується з мікроконтролером замка і відчиняє його.
  • Через введення унікального коду на панелі. Вона може бути сенсорною або класичною кнопочною.
  • Механічний ключ. Це резервний варіант, котрий є в будь-якої моделі розумного замка.

Способів відмикання є багато, і кожен із них є по-своєму хорошим.