Сьогодні, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, понад 2,2 мільярда людей мають певні порушення зору. За твердженнями фахівців, принаймні в 1 мільярда була змога скорегувати чи зовсім запобігти проблемам.
Основними причинами сліпоти виступають: аномалії рефракції (складність у чіткому фокусуванні зображення) чи катаракта (тотальне/часткове помутніння кришталика ока). В таких випадках потрібна лазерна корекція зору для створення комфортних умов життя. В іншому разі людина кожного дня відчуватиме дискомфорт через слабку чіткість картинки чи повну її відсутність.
Головний принцип методики
Лазерна корекція – це хірургічне втручання, яке допомагає покращити зір шляхом зміни форми рогівки ока. Під час процедури використовують лазер. Він видаляє тонкий шар тканини з поверхні роговиці чи змінює її форму. Це потрібно для повторного фокусування світлового променя на сітківці. Таке корегування відновить гарний зір і позбавить від необхідності використання лінз, окулярів.
Види порушень зору, за яких рекомендоване втручання
Перш за все пацієнт має отримати повну комплексну діагностику з консультацією лікаря-офтальмолога. Він оцінить вашу особисту придатність до процедури й обговорить потенційні ризики. Якісні поради ви зможете отримати в офтальмологічному центрі «Центр Ока» (раніше – «Печерський офтальмологічний центр»).
Корекція стане ефективним рішенням для виправлення:
- короткозорості (міопії) – не надто вираженої патології, коли людина погано бачить предмети вдалині й може чітко сфокусуватися тільки на близькій відстані;
- далекозорості (гіперметропії) – протилежна ситуація, коли предмети вдалині видно чітко, а поблизу вони «розпливаються»;
- астигматизму – захворювання, при якому недосконале фокусування світла на рогівці призводить до розмитості зору.
Крім того, спеціальної підготовки не існує, а значні покращення ви помітите вже через дуже короткий термін.
Відчуття клієнта під час процедури
Втручання проводять під місцевою крапельною анестезією без накладання швів. Головним моментом є те, що промінь лазера – холодний, тому він не зварює тканини, а випарює.
Не варто хвилюватися про те, що промінь може зіслизнути й пошкодити інші тканини. Робота лазера контролюється програмно за допомогою систем розпізнавання ока та стеження за мікропорухами. Його прямий вплив триває всього декілька секунд і залежить від потрібної ступені корекції.
В середньому операція займає 20 хвилин. Пацієнт не відчуває болю, а тільки легкі дотики чи невеликий тиск на очі.
З чим стикаються пацієнти після операції?
Лазерна корекція зору – ефективний і безпечний спосіб повернення зору. Та все ж це втручання в організм людини. В певної категорії клієнтів можуть спостерігатися такі побічні ефекти:
- Сухість ока. В такому випадку лікар назначає «штучні сльози» для пом'якшення дискомфорту.
- Тимчасове почервоніння чи подразнення очей. Спостерігається після операції та зазвичай зникають через декілька діб.
- Короткочасна зміна зору. Пацієнти повідомляють про затуманений зір, але із процесом загоєння ці симптоми зникають.
- Підвищена чутливість до світла та відблисків. Захисні окуляри допоможуть справитися з цією незручністю.
Пам'ятайте, що за виникнення будь-яких незрозумілостей краще відразу ж звернутися до свого офтальмолога.
У яких випадках потрібна повторна операція?
Загалом повторна лазерна корекція зору потрібна в окремих рідкісних випадках. Фахівці офтальмологічного центру проводять ще одну діагностику, аби встановити причини зниження гостроти зору. Прогнозований результат може бути незадовільним:
- через непередбачуваний темп регенерації – тоді процедуру повторюють через кілька місяців або пів року;
- через індивідуальні особливості загоєння.
Докорекція заборонена (отриманий результат вважається остаточним) через кератоконус (хронічне захворювання, за якого стоншується рогівка) чи анатомічні особливості рогівки.
Зір – найголовніший із п’яти органів почуттів людини. Він відіграє важливу роль на всіх етапах життя. Те, що ми сприймаємо як звичне, з роками може змінитися й сильно вплинути на сприйняття довкілля.